Przekaż odpady bio lub elektronikę – otrzymaj książkę

Zużyte baterie, urządzenia elektroniczne i odpady biodegradowalne warto przekazać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. W zamian możemy otrzymać ciekawą lekturę.

Zakład Komunalny w Opolu już po raz kolejny zachęca do korzystania z PSZOK. Z okazji Dnia Kobiet, każda pani, która dzisiaj i jutro (9.03) odwiedzi obiekt przy ul. Przeskok 1 i przekaże odpady elektroniczne lub bio otrzyma dedykowaną książkę dla kobiet autorstwa znanych powieściopisarzy. Co ważne, na każdą osobę przypada jedna książka.

Akcja ma na celu promocję prawidłowej segregacji odpadów u samego źródła oraz ponownego ich wykorzystania. Zachęcamy, aby panie odwiedziły dziś i jutro nasz punkt i przekazały odpady bio lub elektroodpady. Mogą to być baterie, telewizory czy lodówki. W zamian otrzymają po jednym egzemplarzu książki dla kobiet oraz wyjątkowy notes, bo stworzony z odzysku – mówił Kamil Parobij, z-ca dyrektora Centrum Zagospodarowania Odpadów Zakładu Komunalnego

Przypomnijmy, że PSZOK to specjalnie przystosowany i zorganizowany obiekt, w którym przyjmujemy odpadów takie jak: papier, tektura, tworzywa sztuczne, metale, szkło, odpady biodegradowalne, popiołu z palenisk domowych. Poza tym w PSZOK-u można zdać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte baterie i akumulatory, opony, przeterminowane lekarstwa, posegregowane odpady budowlane i rozbiórkowe. Co ważne, punkt nie przyjmuje odpadów pochodzących działalności gospodarczej.

Akcję dofinansował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jakub Koziarz

Dziennikarz, autor tekstów, zajmuje się fotografią, realizacją wideo oraz montażem filmów. W Czasie na Opole zajmuje się tematami kulturalnymi, tj. promocją wydarzeń miejskich oraz ich relacjonowaniem.

Najnowsze artykuły