Dreman pokonał faworyta do walki o medale!

Ogromną niespodzianką moglibyśmy nazwać zdobycie jednego punktu przez opolski zespół. Tymczasem ekipa prowadzona przez Jarosława Patałucha po bramce w drugiej połowie pokonała Piasta Gliwice, który na inaugurację sezonu pokonał Dremana aż 7-0!

Piotr Jankowski

Od pierwszych minut jednak to gospodarze dominowali na parkiecie, a w bramce opolan fantastycznie spisywał się Siergiej Burduja. Bronił wiele strzałów, które bez większych problemów powinny znaleźć się w jego bramce. Dreman też miał jednak swoje okazje. Najlepsza zmarnował Łukasz Małek, który nie trafił do pustej bramki z pięciu metrów. Do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.

Po zmianie stron doszło do tego, czego zdecydowanie nikt się nie spodziewał. Po sześciu minutach gry uderzeniem z bardzo daleka bramkarza Piasta zaskoczył Stefan Karnatowski, wyprowadzając Dremana na prowadzenie. Gospodarze od razu ruszyli do ataku, jednak ponownie ich ataki zatrzymywał świetnie dysponowany Burduja. Dreman zdobył więc niezwykle cenne trzy punkty triumfując w Gliwicach 1-0.

Piast Gliwice 0-1 (0-0) Dreman Futsal Opole Komprachcice
Bramka: Karnatowski 26’
Dreman: Burduja, Lach – Karnatowski, Dykus, Fabijaniak, Fernandes, Grzywa, Suchodolski, Chuva, Wnuk, Kilian, Małek. Trener: Jarosław Patałuch.

Na zdjęciu w czarnej koszulce Mateusz Suchodolski, który na pewno ma powody do zadowolenia. Fot. Mariusz Matkowski