Odra przegrała, Dreman wygrał

Wyjazdowe spotkania rozegrali piłkarze i futsaliści z Opola. Odra grała w Rzeszowie z Resovią i uległa 0:2. Dreman pokonał w Chojnicach Red Devils 4:2. To właśnie w Futsal ekstraklasie mieliśmy powody do radości. Podopieczni Jarosława Patałucha po nie udanej pucharowo-ligowej batalii z Rekordem Bielsko- Biała znów znaleźli receptę na “Czerwone diabły”. Strzelanie do bramki rywali rozpoczął w 5 minucie Kamil Kucharski. Cztery minuty później wynik poprawił Marcin Grzywa i taki stan 2:0 dotrwał do przerwy.

Ten sam zawodnik poprawił wynik na 3:0 w 27 minucie a w końcówce mieliśmy bramki z obu stron. Najpierw gospodarze zmniejszyli straty na 1:3. W ostatniej minucie oba teamy trafiły po razie. Najpierw na 4:1 podwyższył Tomasz Czech a wynik ustalił gracz gospodarzy Patryk Laskowski .

Dzięki temu zwycięstwu Dreman z dorobkiem 31 punktów awansował na 6. miejsce w tabeli i jest co raz bliżej zakwalifikowania się do fazy play-off.

Po ostatnich dobrych występach pierwszoligowa Odra Opole pojechała z dużymi nadziejami na zdobycze punktowe w Rzeszowie. Niestety w 29. minucie do naszej bramki trafił Rafał Mikulec, który wykorzystał podanie Marka Mroza. Odra zagrała va banque ruszyła do ataku ale nie potrafiła skutecznie kończyć swoich akcji. Niestety w doliczonym czasie gry (96 min.) wynik ustalił Ruben Hoogenhout.

Po tej porażce Odra utrzymała 15. miejsce w tabeli, ale ma już tylko punkt przewagi nad strefą spadkową.

Odra zakończyła serię pięciu spotkań wyjazdowych. Zdobyła w niej 7 punktów (2 wygrane, 1 remis i 2 porażki). Najbliższy mecz niebiesko-czerwoni rozegrają wreszcie przed własną widownią. Na stadionie przy Oleskiej Odra podejmie Arkę Gdynia (19 marca o godz. 18:00).