Gwardia z pełnym, Odra z połowicznym sukcesem

Znakomicie walkę o utrzymanie w Orlen Superlidze piłkarzy ręcznych rozpoczęła Corotop Gwardia Opole pokonując w Legionowie Zepter aż 30:18. Chciałoby się od razu wspomnieć; czemu tak nie było w rundzie zasadniczej. Co do samego meczu to z wyjątkiem prowadzenia 1:0 gospodarze nie potrafili się skutecznie przeciwstawić drużynie trenera Bartosza Jureckiego. Po 10. minutach gry zrobiło się 8:3 a dzięki skutecznej obronie na trzy minuty przed końcem pierwszej części gry “odjeżdżają” rywalom na 16:8. Dobrze spisujący się w naszej bramce Jakub Ałaj i skuteczny na środku rozegrania Antoni Łangowski dali do przerwy prowadzenie opolanom 17:9. W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił. Mimo jednego kilku minutowego kryzysu nasz zespół wyraźnie dominował i w pewnym momencie prowadził już 14-to bramkami (50. minuta). Pomagały w tym obronione przez Ałaja i Adam Malchera rzuty karne. Wynik meczu 30:18 na 6 sekund przed jego końcem ustalił Janusz Wandzel.

Najwięcej bramek dla Corotop Gwardii rzucili: Daniel Jendryca 7, Andrzej  Widomski 6 i Mateusz Wojdan 5. MVP spotkania wybrano naszego bramkarza Jakuba Ałaja.

Połowiczne sukcesy odniosły piłkarskie drużyny Odry Opole. Pierwszy zespół w Fortuna 1. lidze zremisował bezbramkowo z Miedzią Legnica. Mecz nie należał do “najpiękniejszych” było sporo walki ale też i obustronnej ostrożności. “Gorąco” zrobiło się w 56. minucie gdy zawodnik Miedzi trafił w słupek naszej bramki. Wyborną sytuację miał w 67-ej minucie Borja Galan, który po indywidualnej akcji lewym skrzydłem nie potrafił jednak zaskoczyć bramkarza gości. Podobnie było po akcji w 82 minucie gry kiedy to Maksymilaian Hebel dograł do  Galana, ale i w tym wypadku bramkarz gości nie dał się zaskoczyć. Ostatecznie licznie zgromadzenie kibice na Oleskiej nie zobaczyli goli.

Po 26-ciu rozegranych meczach Odra ma 37 punktów i plasuje się na 9. miejscu w tabeli 1. ligi.

Drugi zespół niebiesko-czerwonych występujący w IV lidze opolskiej zremisował na własnym boisku z LKS-em Porawie Większyce 2:2. Drużyna trenerów Adama Berbelickiego i Wojciecha Mielnika zajmuje 10. miejsce z dorobkiem 25. punktów.