Pierwszy pokaz multimedialnej fontanny już dziś

Około 21:30 nowa fontanna na Stawku Zamkowym po raz pierwszy pokaże pełnię swoich możliwości. Będzie kolorowo i muzycznie.

Fontanna codziennie będzie grała największe przeboje opolskich festiwali. Towarzyszyć im będą rytmiczne wyrzuty wody oraz pokazy świateł. Nowością jest ekran wodny pozwalający na wyświetlanie filmów i wizualizacji. Pierwszy pokaz zaplanowano dziś (1.05) o godzinie 21:30. W kolejnych dniach pokazy będą odbywały się o 13:00, 17:00 i 21:30.

Przebudowa fontanny przy Barlickiego trwała od lipca zeszłego roku. wymieniono instalacje a także układ sterowania i zasilania oraz wyremontowano oświetlenie stawu. Jednak to co jest najbardziej rewolucyjne to fakt, że fontanna będzie jest jeszcze bardziej multimedialna. Składa się z ponad 60 dysz. Część z nich nie tylko strzela słupami wodnymi, ale też generuje wodny ekran projekcyjny o kącie rozproszenia wynoszącym 180 stopni i wymiarach do 45m średnicy i 15m wysokości. Obraz tworzony przez dysze pozwala na wyświetlanie na nim multimediów, animacji i projekcji laserowych. Dodatkowo każda z 60 dyszy jest oświetlana osobnym reflektorem LED, który zapewnia płynną zmianę kolorów w zakresie 16 milionów barw.

Najnowsze artykuły