Fontanna na stawku zamkowym. Wiemy kiedy pierwszy pokaz

1 maja o godzinie 21:30 opolanie i turyści po raz pierwszy będą mogli zobaczyć, jak prezentuje się fontanna multimedialna w nowej odsłonie. Zapowiada się naprawdę spektakularny początek majówki.

Przypomnijmy, że prace rozpoczęły się w lipcu 2023 roku. W tym czasie m.in. skuto starą posadzkę niecki, wymieniono instalacje a także układ sterowania i zasilania oraz wyremontowano oświetlenie stawu. Jednak to co jest najbardziej rewolucyjne to fakt, że fontanna będzie jest jeszcze bardziej multimedialna.

Fontanna składa się z okrągłej niecki znajdującej się wewnątrz stawu. Składa się z ponad 60 dysz. Część z nich nie tylko strzela słupami wodnymi, ale pozwala też na wyświetlanie obrazów. Dysza generuje wodny ekran projekcyjny o kącie rozproszenia wynoszącym 180 stopni i wymiarach do 45m średnicy i 15m wysokości. Obraz tworzony przez dysze pozwala na wyświetlanie na nim multimediów, animacji i projekcji laserowych. Dodatkowo każda z 60 dyszy jest oświetlana osobnym reflektorem LED, który zapewnia płynną zmianę kolorów w zakresie 16 milionów barw. Nowością jest też projektor, który będzie wyświetlać obrazy na ekranie wodnym.

Pierwszy pokaz zaplanowano w środę (1.05) o godzinie 21:30. W kolejnych dniach pokazy będą odbywały się o 13:00, 17:00 i 21:30.

 

Najnowsze artykuły