Opolskie tygrysiątka po raz pierwszy wyjdą na wybieg zewnętrzny

Już jutro (11.04) moment, na który czekało wielu opolan i turystów. Tygrysie trojaczki po raz pierwszy, wraz ze swoją mamą, wyjdą na wybieg zewnętrzny. Maluchy będzie można oglądać od godziny 9:00.

W 2021 roku do opolskiego ZOO przyjechał pierwszy, po długiej przerwie, tygrys Diego. Rok później dołączyła do niego Uma, która do Opola przyjechała z czeskiego Zlina. W zeszłym roku para doczekała się potomstwa. Na świat przyszły trojaczki, Odrus, Odraj i Odris. W grudniu po raz pierwszy pojawiły się na wybiegu w pawilonie wielkich kotów, a od jutra będzie można podziwiać je, wraz mamą Umą, na wybiegu zewnętrznym.

Warto dodać, że na wolności żyje zaledwie około 100 tygrysów amurskich. Drugie tyle żyje w ogrodach zoologicznych. W naturze ten podgatunek tygrysa występuje w górach w południowo-wschodniej części Rosji. Niektóre osobniki widywane są również w Chinach i Korei Północnej. Największym zagrożeniem dla tych zwierząt są ludzie – kłusownicy. Stąd tak ważny dla przetrwania tego gatunku jest Europejski Program Ochrony Zwierząt EEP, realizowany w Opolu oraz ogrodach zrzeszonych w Europejskim Stowarzyszeniu Ogrodów Zoologicznych i Akwariów.

Najnowsze artykuły