UNI kończy sezon, Gwardia zagra mecz pucharowy – czyli sportowa środa przed nami

Siatkarki UNI Opole zagrają decydujący mecz o siódme miejsce w Tauron Lidze. Ich rywalkami będzie zespół MKS-u Kalisz. W pierwszym pojedynku obu zespołów w Kaliszu lepsze okazały się opolanki zwyciężając 3:2. Spotkanie miało dość sinusoidalny przebieg bowiem po dwóch setach podopieczne Nicoli Vettoriego prowadziły 2:0 by dopiero swoją wyższość wykazać w tie break’u.

Jeśli w środowym /10.04./ meczu w Opolu UNI ponownie wygra niezależnie jakim stosunkiem setów to zajmie miejsce siódme. Jeśli przegra to do wyłonienia zwycięzcy z tej pary potrzebny będzie tak zwany “złoty set”.

Początek środowego meczu w Stegu Arenie o godzinie 15:45.

Z kolei piłkarze ręczni Corotopu Gwardii Opole zagrają w ćwierćfinale Pucharu Polski. Drużyna Bartosza Jureckiego jedzie do “jaskini lwa” czyli Mistrza Polski Industrii Kielce. Gospodarze są zdecydowanym faworytem i każdy inny wynik niż ich zwycięstwo byłoby niespodzianką roku. Opolanie walczący o 9. lokatę w Orlen Lidze zamierzają jednak zagrać na maksimum obrotów  bowiem jest to zawsze bardzo dobre starcie pod kątem szkoleniowym. Mecz w Kielcach w środę /10.04./ o godzinie 18:00.