Marsjanie brązowymi medalistami mistrzostw Polski

TH Marsjanie Opole kolejny raz nie zawiedli i zostali brązowym medalistą Mistrzostw Polski Hokeja na Rolkach sezonu 2021 roku. Turniej finałowy ekstraligi Hokej na rolkach pod patronatem Polski Związek Sportów Wrotkarskich został rozegrany w Dębicy.

Opolanie, przyzwyczaili już kibiców od wielu lat, że praktycznie każdy wyjazd na imprezę był uwieńczony medalami Mistrzostw Polski i miejscem na podium. Dla przypomnienia, do tej pory Marsjanie wywalczyli ich sporo, bo aż 15! (9. złotych medali, 3. srebrne i 3. Brązowe). Oznacza to, że opolska drużyna od 15 lat staje nieprzerwanie co roku na podium Mistrzostw Polski, mimo stale rosnącego poziomu ligi!

Nie inaczej było teraz. W meczu o brązowy medal skrzyżowali kije z Polonią Bytom. Sporo walki i grad bramek pokazał jak ciekawa jest to dyscyplina, trzymająca w napięciu do samego końca. Ostatecznie po 16 golach, mecz zakończył się zwycięstwem Marsjan 10:6 i brązowymi krążkami MP.

Oprócz medali i sukcesu drużynowego, zespół z Opola mógł cieszyć się również z indywidualnego wyróżnienia Bartłomieja Bychawskiego, który został jednogłośnie uznany najlepszym obrońcą tegorocznego finału!

Brązowi medaliści z Opola w Turnieju Finałowym grali w składzie:

Bramkarz: Michał Kieler

Obrońcy: Bartłomiej Bychawski, Tomasz Bardelski „C”, Maciej Resiak, Grzegorz Hamuda, Daniel Procházka, Jakub Wójcik

Napastnicy: Filip Stopiński, Jakub Voznica, Tomasz Sznotala, Maciej Waluszek, Maciej Gawlik, Martin Piecha

Ponadto w turniejach eliminacyjnych udział wzięli: Mateusz Pawlak, Karol Kisielewski, Paweł Kosidło, Tomasz Szatkowki i Grzegorz Konopka.