Długa i nieudana podróż koszykarzy z Opola

Nie udała się daleka podróż do Starogardu Gdańskiego koszykarzom Weegree AZS Politechnika Opolska. Przegrali tam bowiem z niżej notowanym SKS-em 78:83 i aktualnie wypadli poza podium zaplecza elity.

Mało kto spodziewał się, że gdy opolanie szybko wyszli na prowadzenie 3:0, to będzie najwyższa ich przewaga w tym spotkaniu. I jedna z niewielu. Rywale wszak nie tylko szybko odrobili straty, ale i coraz bardziej przejmowali inicjatywę. Niemniej gdy Dominik Rutkowski „trójką” wyrównał na 10:10 wydawało się, że sytuacja jest opanowana.

Niestety potem przez ponad sześć minut, na przełomie pierwszej i drugiej kwarty, podopieczni Kamila Sadowskiego tyko raz trafili do kosza i miejscowi uciekli im na 21:12. Potem też wcale nie zamierzali zwalniać tempa. Szczególnie w ofensywie i do przerwy podwoili swój stan posiadania. Nasi koszykarze co prawda poprawili się w tym elemencie, ale do przerwy i tracili 13 „oczek” (42:29).

Na szczęście w trzeciej odsłonie opolanie jeszcze bardziej się obudzili pod tym względem i zaczęli gonić rywali, choć ci też nie próżnowali w tym aspekcie i koniec końców przed czwartą częścią akademikom udało się zniwelować straty do stanu 61:56. Przedstawiciele ekipy z Wybrzeża jednak zaraz odpowiedzieli trafieniem zza łuku.

Gdy na początku partii numer 4 miejscowi popisali się dwoma celnymi rzutami z dystansu i było już 70:59 dla nich wydawało się, że to załamie opolan. Ci jednak nie mieli zamiaru się poddawać i dzielnie walczyli. Do tego stopnia, że na półmetku ostatniej kwarty mieli rywali na wyciągniecie ręki po tym gdy zza łuku trafił Adam Kaczmarzyk i zniwelował straty do stanu 74:72! A po udanej próbie Szymona Kiwiliasza niebawem było jeszcze bliżej (76:75). Rywale jednak świetnie rozegrali finisz,  z kolei przyjezdni zawodzili w rzutach „za trzy”.

SKS Starogard Gdański – Weegree AZS Politechnika Opolska 83:78 (18:12, 24:17, 22:27, 19:22)
Weegree AZS PO: Kaczmarzyk 18, Rutkowski 17, Kiwilsza 12, Krefft 11, Skiba 7, Jodłowski 6, Wilk 4, Kobel 3, Kapuściński, Piszczatowski.