Drugie miejsce dla koszykarzy z Opola

Koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej zajęli drugie miejsce w przedsezonowym turnieju rozgrywanego na własnym parkiecie. Do Opola przyjechały drużyny Polonii Warszawa, rezerw Śląska Wrocław i czeskiego Olomouca. Rozegrano go systemem pucharowym.

W piątek w spotkaniach półfinałowych drużyna z Wrocławia pokonała wysoko Polonię 91:76 choć do przerwy mecze był wyrównany i na tablicy widniał wynik 43:43. Bez problemu zwyciężyli w swoim spotkaniu również podopieczni Roberta Skibniewskiego. AZS wygrał z Redstone Olomouc 88:83 prowadząc po trzech kwartach 69:56 co pozwoliło w ostatniej kwarcie dać możliwość gry zawodnikom rezerwowym. Punkty dla Weegree w tym spotkaniu zdobywali: Jakub Kobel 21, Adam Kaczmarzyk 20, Kamil Białachowski 17, Dominik Rutkowski 15, Michał Jodłowski 8, Kareem Reid 4, Artur Ziaja 3.

W sobotnich meczach o miejsca najpierw Polonia Warszawa pokonała Olomouc 114:109 zaś w finale AZS wyraźnie uległ rezerwom Śląska Wrocław 70:87. O losach meczu zdecydowała pierwsza kwarta wyraźnie przegrana 15:25 i choć opolanie do przerwy zniwelowali część strat i doprowadzając do wyniku 39:45 to w drugiej połowie meczu ponownie lepiej radziła sobie drużyna ze stolicy Dolnego Śląska.  Punkty dla Weegree w tym meczu  zdobyli: Jakub Kobel 22, Adam Kaczmarzyk 15, Kareem Reid 14, Dominik Rutkowski 8, Kamil Białachowski 5, Kamil Kubiak 3, Michał Jodłowski 3.