Kolejarzy walka o finał

Żużlowe emocje dziś /niedziela 10.09./ na torze przy Wschodniej. Kolejarz rozegra pierwszy mecz półfinałowy o awans do 1. ligi żużlowej.

 

W 2005 roku ostatni raz przy Wschodniej gościła 1 liga żużlowa. To oznacza, że na upragniony awans kibice czekają już 18 lat. Czy uda się w tym roku? Na początek Kolejarz musi pokonać, mający rewelacyjną końcówkę sezonu, Start Gniezno.

W ostatnich trzech latach ekipa z W2 była najbliżej awansu. W 2020 roku opolanie musieli uznać wyższość Wilków Krosno, które były prawdziwą rewelacją ligi. Rok później za taką rewelację był uznawany Kolejarz Opole. Przez rundę zasadniczą opolanie szli jak burza i finał z Landshut Devils miał być postawieniem kropki na „i”. Dobry sezon utwierdził kibiców w przekonaniu, że to jest ten moment, w którym uda się wreszcie wyrwać z 2 ligi. Jednak play – offy rządzą się własnymi prawami i ostatecznie górą byli Niemcy, którzy w 1 lidze występują do dziś. Do rozgrywek w 2022 roku Kolejarz znów przystępował w roli faworyta. Kapitalny sezon znów pozwolił wierzyć, że Kolejarz awansuje. Tak się jednak nie stało bo moc w finale pokazał PSŻ Poznań. Mimo walki, szczególnie w drugim meczu, to „skorpiony”, a nie opolanie mogli świętować upragniony awans. Czy w tym roku się uda?

Przed sezonem Kolejarz nie był stawiany w gronie faworyta. Jednak początek rozgrywek i wygrane z bezpośrednimi kandydatami do awansu sprawiły, że opolanie zostali liderem 1 ligi. Zimny prysznic nastąpił w rundzie rewanżowej. Remisy ze Stalą Rzeszów, Polonią Piła i przegrane z Unią Tarnów oraz Startem Gniezno sprawiły, że Kolejarz ostatecznie skończył sezon zasadniczy na trzecim miejscu. Taki układ tabeli sprawił, że półfinale Kolejarz w niedzielę zmierzy się ze Startem Gniezno, z którym z sezonie zasadniczym opolanie najpierw wygrali u siebie 56:34, by w rewanżu przegrać 60:30.

Patrząc więc na wyniki zapowiada się wyrównany pojedynek. Z tym, ze Start miał niesamowity finisz. W rundzie rewanżowej ulegli oni tylko Stali Rzeszów. Opolanom z kolei zdarzały wpadki w postaci remisów z Polonią Piła, Stalą Rzeszów czy przegrana z Unią Tarnów. Jednak play – offy to nowe rozdanie, w którym wszystko może się zdarzyć i Kolejarz Opole może sprawić takie niespodzianki, jakie sprawiali jego rywale w ostatnich latach.

Początek spotkania w niedzielę o 15:00 przy Wschodniej.

Awizowane składy:

OK Bedmet Kolejarz Opole:
9.
10. Adam Ellis
11. Robert Chmiel
12. Jakub Fabisz
13. Oskar Polis
14. Piotr Świercz
15. Esben Hjerrild

Ultrapur Start Gniezno:
1. Sam Masters
2. Hubert Łęgowik
3. Josh Pickering
4. Kacper Gomólski
5. Tim Soerensen
6. Mikołaj Czapla
7. Casper Henriksson

Donat Przybylski

Dziennikarz z ponad 25-letnim stażem, pracował w Radiu Opole, pełnił m.in. funkcję szefa działu sportowego i redaktora naczelnego radia. W Czasie na Opole zajmuje się głównie tematami kulturalnymi, sportowymi i historycznymi.

Najnowsze artykuły