Koszykarze wciąż w gazie! Trzecie zwycięstwo z rzędu

Weegree AZS Politechnika Opolska wygrała trzeci kolejny mecz, a gra akademików może naprawdę cieszyć. Tym razem w Łowiczu triumfowali 87:79.

Piotr Jankowski

Zwycięstwo opolanom nie przyszło jednak tak łatwo. Księżak, który zagrał w zaledwie siedmiu zawodników od pierwszych minut stawiał twardy opór, czego najlepszym przykładem był Mikołaj Stopierzyński, którego to akademicy faulowali aż ośmiokrotnie. Po stronie opolskiej drużyny rewelacyjnie spisywał się jednak Bartosz Jankowski, który w całym meczu zdobył 26 punktów i ciągle udowadnia, że nie może się doczekać gry w Play-Offach.

Pierwszą połowę AZS wygrał 43:41, a po zmianie stron minimalnie lepsi (przynajmniej na tablicy wyników) byli gospodarze. W ostatniej kwarcie podopieczni Jędrzeja Sudy i Michała Hlebowickiego włączyli jednak wyższy bieg, dzięki czemu w kluczowych momentach tylko powiększali swoją przewagę. Wyróżnić trzeba Adama Brenka, który świetnie rozporządzał grą opolan oraz Artura Łabinowicza, który nie bał się po ostatnim słabszym meczu wziąć piłki i wjechać na kosz.

Przed zespołem Jędrzeja Sudy i Michała Hlebowickiego dwa trudne i ważne mecze. W najbliższą sobotę we własnej hali zmierzą się z będącymi w sporym kryzysie Dzikami Warszawa, a tydzień później na wyjeździe podejmą Sokoła Łańcut. Sezon zasadniczy zakończą 31 marca meczem we własnej hali z Kotwicą Kołobrzeg. Aby zagrać w Play-Offach, opolanie powinni wygrać dwa mecze.

Księżak Łowicz 79:87 (19:20, 22:23, 27:24, 11:20) Weegree AZS Politechnika Opolska
Księżak: Stopierzyński 24, Grod 18, Kobus 14, Jakubiak 9, Bodych 6 – Fatz 6, Świderski.
AZS: Jankowski 26, Brenk 14 (8 zbiórek, 7 asyst), Szymański 10, Jodłowski 5 (11 zbiórek), Piszczatowski 4 – Łabinowicz 18, Krajewski 6, Skiba 2, Lewiński 2.

Na zdjęciu Bartosz Jankowski, który ponownie rozdawał karty na parkiecie. Fot. Grzegorz Cholewa/Nasz Opolski Basket