Koszykarze z Opola udanie rozpoczęli rok… i zakończyli rundę

Choć rok 2022 dopiero się zaczął to mamy już drużynę z Opola, która walczyła o ligowe punkty. 2 stycznia na parkiet wybiegli bowiem koszykarze Weegree AZS Politechnika.

I trzeba przyznać, że był to start bardzo udany wszak nasza ekipa wygrała. Podopieczni Kamila Sadowskiego pokonali przecież WKK Wrocław 78:68.

Co ciekawe tym samym też zakończyli pierwszą rundę sezonu zasadniczego. Zakończyli bardzo udanie albowiem półmetek zmagań na drugim szczeblu osiągnęli na piątym miejscu z bilansem 11 zwycięstw i pięciu porażek.

O triumf w niedzielne popołudnie jednak łatwo nie było. Już na początku goście pokazali, że przyjechali do hali przy ul. Prószkowskiej po zwycięstwo, a dwie pierwsze akcje należały do nich. Na szczęście miejscowi się tym nie zrazili i nie tylko szybko odrobili straty, ale tuż po upływie półmetka tej odsłony prowadzili 14:8.

W pewnym momencie rywale doprowadzili do stanu 24:23, co jednak nie zaraziło opolan, którzy w parę chwil rzucili 10 punktów z rzędu. Przed przerwą z kolei nawet powiększyli przewagę do 13 „oczek” (40:27).

Po zmianie stron z kolei mieliśmy niejako „zabawę w kotka i myszkę”. Bo a to raz wrocławianie zmniejszali straty (40:33 i 47:42), raz to nasi koszykarze wyraźnie im odskakiwali (46:35 i 53:43). Ostatecznie jednak przyjezdni po dwóch minutach czwartej odsłony wreszcie ich dogonili i mieliśmy remis po 57.

Później jednak znowu gospodarze im odskoczyli, ale team z Dolnego Śląska nie dawał za wygraną. W związku z czym na 200 sekund przed końcem było tylko 68:67 dla akademików. Wtedy jednak ci znowu zaczęli kapitalnie bronić i finiszowali wynikiem 10:1 dzięki czemu nie musieli drżeć o rezultat do finałowej syreny.

Duży udział w triumfie miał także Szymon Kiwilsza, który osiem ze swoich 18 punktów zdobył w ostatnich czterech minutach gry. W ofensywie mocno wspierali go także Jakub Kobel, Dominik Rutkowski i Adam Kaczmarzyk.

Weegree AZS Politechnika Opolska – WKK Wrocław 78:68 (21:16, 19:11, 15:26, 23:15)
AZS PO: Kiwilsza 18, Kobel 15, Rutkowski 13, Kaczmarzyk 11, Jodłowski 6, Krefft 6, Piszczatowski 5, Wilk 4, Kapuściński, Salkiewicz.