Policja podsumowała majowy weekend. Nie był bezpieczny na drogach

24 zatrzymanych nietrzeźwych kierowców, 6 wypadków, 1 ofiara śmiertelna i 5 rannych – to bilans majówkowego weekendu na drogach Opolszczyzny.

Według danych przekazanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Opolu od środy do niedzieli funkcjonariusze skontrolowali ponad 1600 kierujących i wykonali blisko 3000 badań trzeźwości.

Policjanci nadzorowali drogi zarówno w radiowozach oznakowanych, jak i nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestratory oraz przy użyciu policyjnych motocykli. Mundurowi szczególną uwagę zwracali na trzeźwość oraz prędkość z jaką poruszali się kierujący. Ponadto podczas kontroli sprawdzali, czy osoby jadące samochodami używają pasów bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w specjalnych fotelikach.

Najczęstszą przyczyną odnotowanych zdarzeń drogowych była nadal nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu oraz nieprawidłowe wyprzedzanie. Do tego najtragiczniejszego w skutkach zdarzenia doszło na trasie Kępnica – Hajduki Nyskie, w powiecie nyskim. Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów, 38-letni kierujący motocyklem marki yamaha z nieustalonej na chwilę obecną przyczyny, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne. Niestety, w wyniku tego zderzenia, mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

 

 

Najnowsze artykuły