Królowie własnego parkietu czyli szczęśliwa 13-tka koszykarzy AZS-u

Szybko pozbierali się koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej po porażce we Wrocławiu. Dziś pokonali na własnym parkiecie AZS AGH Kraków 90:84. Była to ich 13 wygrana we własnej hali w tym sezonie co jest aktualnie najlepszym wynikiem w I lidze. Niestety ten znakomity bilans jest mocno osłabiony aż 11-ma porażkami na wyjeździe. Mimo to opolanie zajmują wysokie 7 miejsce w tabeli po 28. kolejkach spotkań.

Mecz z krakowianami nie należał do łatwych. Szalę na swoją korzyść podopieczni Roberta Skibniewskiego przechylili dopiero w połowie trzeciej kwarty. Przez niemal całą pierwszą część gry prowadzili goście w drugiej kwarcie wysforowali się na prowadzenie 35:27 po rzucie Pawła Zmarlaka i 45:35 po “trójce” Tymona Szymańskiego. Kilka dobrych akcji akademików zniwelowali nieco straty. Po rzutach osobistych Adama Kaczmarzyka było tylko 45:49 ale pierwszą połowę meczu goście wygrali ostatecznie 54:47.

W 24 minucie opolanie wreszcie wyszli na prowadzenie 59:58 a kilka minut później Michał Jodłowski podwyższył prowadzenie do 6-ciu punktów (67:61). Celny rzut Adama Skiby zakończył trzecią część spotkania przy prowadzeniu naszej drużyny 74:67. Goście raz jeszcze zerwali się do walki i po kolejnym celnym rzucie zza łuku Szymańskiego było tylko 76:73. Jednak kiedy Jakub Kobel na nieco ponad 4 minuty przed końcem meczu doprowadził do wyniku 86:76 krakowianie nie potrafili już skutecznie odpowiedzieć a Kobel celnymi rzutami osobistymi przypieczętował wygraną akademików 90:84.

Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobyli: Artur Mielczarek 17, Jakub Kobel 16 i Adam Kaczmarzyk 14.