Porażka koszykarzy z Opola w Kołobrzegu

Nie sprawili niespodzianki w Kołobrzegu koszykarze Weegree AZS Politechnikę Opolska rywalizujący na zapleczu elity. W starciu z tamtejszą Kotwicą, która w swojej hali rządzi i dzieli w tym sezonie, przegrali 68:87.

Co ciekawe jednak goście całkiem nieźle weszli w mecz, wszak po czterech minutach prowadzili 11:7. Z drugiej strony była to zasługa głównie jednego zawodnika, mianowicie Szymona Kiwiliszy, który tylko w tym czasie zdobył 8 ze swoich 13 punktów! Na to jednak taką samą zdobyczą (w tym dwiema „trójkami”) i to w prawie dwa razy krótszym czasie odpowiedziało Ryan Nelson i było 17:11 dla Kotwicy.

Końcówka tej odsłony należała już jednak do opolan, którzy odzyskali przewagę nie tylko na parkiecie, ale i na tablicy, dzięki czemu wygrali minimalnie pierwszą odsłonę. Siłą rozpędu rozpoczęli kolejną, a do wyniku 25:21 podprowadził ich tym razem Adam Skiba. Rywale i na to mieli ripostę, bo w niespełna 80 sekund zanotowali osiem „oczek” z rzędu.

Na półmetku tej partii mieliśmy remis po 29 i wydawało się, że forma obu ekip w tym starciu będzie już tak „falować” do końca. Niestety, nic z tego… przynajmniej dla akademików. Kolejne cztery minuty bowiem należały do miejscowych, którzy wygrali ten okres 16:4 i tym samym zbudowali sobie przewagę, którą potem długo utrzymywali na podobnym poziomie. Łącznie z początkiem trzeciej kwarty.

Wówczas to od stanu 52:42 (po trafieniu z dystansu Adama Kaczmarzyka) kołobrzeżanie zupełnie podkręcili tempo, stale zwiększając dystans. Dość napisać, iż pod koniec meczu mieli już nawet 27 “oczek” przewagi (84:57). Niezły finisz gości pozwolił im jednak uniknąć pogromu…

Tak czy inaczej na ten moment opolanie są na ósmym miejscu w zestawieniu 1 ligi. Po dziewięciu spotkaniach mają na koncie 14 punktów. Warto jednak zauważyć, że z siedmiu drużyn, które ich wyprzedzają aż sześć rozegrało 10 meczów.

Kotwica Kołobrzeg – Weegree AZS Politechnika Opolska 87:68 (21:22, 24:13, 23:13, 19:20)
AZS PO: Skiba 14, Kiwilsza 13, Jodłowski 11, Kaczmarzyk 10, Kobel 7, Wilk 4, Piszczatowski 3, Kapuściński 2, Krefft 2, Rutkowski 2, Salkiewicz.