Tuzin wygranych na własnym parkiecie

Znakomicie spisują się na własnym parkiecie koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej. Podopieczni Roberta Skibniewskiego wygrali 12 mecz w sezonie na 13 rozegranych w hali przy Prószkowskiej. Jest to najlepszy wynik wśród wszystkich drużyn w tym trzech liderujących z Wałbrzycha, Radomia i Warszawy, którzy mają na koncie po 11 wygranych na swoim terenie.

Tym razem w pokonanym polu akademicy pokonali Eneę Basket Poznań zwyciężając 96:86. Znów znakomite spotkanie rozegrał nasz kapitan Adam Kaczmarzyk, który zdobył 26 punktów mając stu procentową skuteczność rzutów za 2 punkty i prawie 45. procentową za 3 punkty.

Opolanie zaczęli bardzo dobrze prowadząc 10:5 i wygrywając pierwszą kwartę 23:16. Kiedy po akcji 2+1 Michał Jodłowski wyprowadził nasz zespół na prowadzenie 26:16 wydawało się, że przewaga AZS-u będzie tylko rosnąć. Niestety nieskuteczność w ataku spowodowała, że do przerwy prowadzenie to spadło do 5 punktów (42:37).

Na szczęście w trzeciej kwarcie mimo falującej gry z obu stron (od +10 do +5 prowadzenie Weegree) na minutę przed jej końcem po rzucie Artura Mielczarka zrobiło się 74:60 co pozwoliło opolanom na kontrolowanie przebiegu spotkania. Ostatnią część gry goście wygrali minimalnie 24:22, ale opolski szkoleniowiec dał szanse gry zawodnikom “drugiej piątki”. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 96:86. Dzięki temu zwycięstwu Weegree AZS zajmuje po 26 kolejkach 7 miejsce w tabeli z dorobkiem 41 punktów.

Oprócz wspomnianego Kaczmarzyka najwięcej punktów dla AZS-u zdobywali: Michał Kroczak 19 i Hubert Pabian 16. Kolejne spotkanie akademicy rozegrają 25.02 o godzinie 18:00 we Wrocławiu z WKK.