Nieudana inauguracja wiosny piłkarzy Groszmalu

To nie był udany powrót do walki o punkty w klasie A piłkarzy Groszmalu Opole. Nasz zespół przegrał w Jaryszowie z tamtejszymi Błękitnymi 2-3.

Trzeba przyznać, że porażka boli tym bardziej, że przyjezdni decydującego gola stracili w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Jakby tego było mało fatalnie także zaczęli mecz, gdyż pierwszą bramkę stracili praktycznie w… pierwszej akcji meczu. Później na półmetku inauguracyjnej odsłony odpowiedział na to Mateusz Tworek, ale 10 minut później rywale znowu wyszli na prowadzenie. Niebawem po zmianie stron do remisu doprowadził Damian Pluciński, ale jak już pisaliśmy opolanie wrócili do domu bez choćby punktu.

Tym samym podopieczni grającego trenera Michała Czoka spadli na szóste miejsce w grupie V. Po 14 rozegranych meczach mają na koncie 24 „oczka” przy bilansie bramkowym 27-18.

Warto odnotować, iż na inaugurację rundy rewanżowej Groszmal zagrał w składzie: Daniel Skorupa – Michał Idziak, Damian Pluciński (86. Kamil Kuczyński), Szymon Jonczyk, Tomasz Czmielewski, Alan Grabowski, Mateusz Swendrowski, Krystian Gładki (85. Tomasz Swendrowski), Michał Czok (72. Marcin Matuszek), Mateusz Tworek, Marcin Pietruszka.

Przypomnijmy, iż drugi przedstawiciel Opola na tym poziomie czyli team ze Sławic w tej kolejce zmagań pauzował.