Cenne wygrane piłkarzy Odry i koszykarzy Weegree AZS

Odra Opole znów liderem Fortuna 1. ligi! Opolanie sprawili ogromną niespodziankę i pokonali w Legnicy spadkowicza z Ekstraklasy Miedź 2:1. Bramki dla naszego zespołu zdobyli w 27 minucie po przepięknie wykonanym rzucie wolnym z prawie 30-tu metrów Borja Galan, po strzale którego piłka wleciala do bramki tuż przy lewym słupku mimo rozpaczliwej obrony bramkarza Miedzi oraz w 50. po akcji Galana i strzale najpierw głową a następnie poprawce nogą niemalże z linii bramkowej Rafała Niziołka. Gospodarze odpowiedzieli tylko trafieniem z rzutu karnego w 72. minucie Nemanji Mijuskovic’a. To szósta wygrana Odry w dziewięciu rozegranych meczach. Podopieczni Adama Noconia powrócili na fotel lidera z dorobkiem 20 punktów. Oprócz wspomnianych wygranych niebiesko-czerwoni mają na swoim koncie jeszcze dwa remisy i jedną porażkę.

Bardzo dobrze zainaugurowali także sezon koszykarze Weegree AZS-u Opole. Nasza drużyna po emocjonującym pojedynku pokonała we własnej hali AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 88:81. Pierwsza kwarta i połowa należała do gości, ale w drugiej części gry drużyna Roberta Skibniewskiego zagrała koncertowo i pewnie pokonała rywala. Punkty dla Weegree: Dominik Rutkowski 19, Adam Kaczmarzyk 15, Jakub Kobel 14, Marcin Kowalczyk 13, Kareem Reid 12, Kamil Białachowski 8, Michał Lis 6, Norbert Maciejak 1.