“Niebiesko – czerwona krew”, czyli wspólna akcja Odry i RCKiK w Opolu

Do końca sezonu 2023/24 klub piłkarski Odra Opole będzie przekazywał opolskim krwiodawcom wejściówki na mecze ligowe.

To akcja, której inicjatorem był klub za co jesteśmy ogromnie wdzięczni, bowiem wielu krwiodawców jest także kibicami i radością skorzystają z takiego dodatkowego prezentu – przyznaje dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu Iwona Rajca–Biernacka.

Sondowaliśmy także wśród naszych kibiców czy są dawcami krwi. Okazało się, że wielu z nich są już nawet dawcami honorowymi dlatego też chcieliśmy aby misja społeczna, którą niesie także sport mogła zostać wykorzystana do promocji krwiodawstwa – dodaje Michał Lech, koordynator działu marketingu opolskiego klubu.

Akcja „Niebiesko – czerwona krew” będzie organizowana w każdą przedmeczową środę. Klub będzie przekazywał 20 wejściówek na najbliższy domowy mecz. Będą one wręczane chętnym, którzy będą oddawać krew. Pierwsze bilety krwiodawcy będą mogli odbierać na sobotni hitowy mecz Odry z Lechią Gdańsk.

To nie jedyne okołosportowe działanie RCKiK na rzecz oddających krew. Już 1 października przeprowadzona zostanie akcja biegowa „Opole tętni dobrem”. Ma to być forma integracji tego środowiska połączona z dobrą zabawą. Uczestnicy spotkają się na wspólnym rekreacyjnym biegu wokół kąpieliska Malina.

Donat Przybylski

Dziennikarz z ponad 25-letnim stażem, pracował w Radiu Opole, pełnił m.in. funkcję szefa działu sportowego i redaktora naczelnego radia. W Czasie na Opole zajmuje się głównie tematami kulturalnymi, sportowymi i historycznymi.

Najnowsze artykuły