„Nasza Krakowska”. Akcja wspólnego sprzątania głównej arterii miasta

Krakowska to wizytówka stolicy regionu. 22 kwietnia z okazji Światowego Dzień Ziemi Fundacja Zupa w Opolu, Rada Dzielnicy IX Stare Miasto i Zakład Komunalny w Opolu zapraszają do wspólnego sprzątania jej zakamarków.

Krakowska jest najdłuższym deptakiem w mieście i nie przypadkowo została wybrana do tej akcji. – To wizytówka naszego miasta. Nasi mieszkańcy i turyści rozpoczynają sezon deptakowy, więc myślimy, że fajnie by było pozaglądać do znanych i nie znanych zakątków na tej ulicy. Być może trochę lepiej ją poznać, a przy okazji posprzątać – mówi Justyna Kiedos z Fundacji Zupa w Opolu.

Akcja ma charakter integrujący mieszkańców Opola oraz promuje postawy ekologiczne. Rozpocznie się w najbliższy poniedziałek (22.04) o godz. 16.00.

– Z założenia wydarzenie  potrwa ok. 2 godzin. Każda osoba może w niej uczestniczyć, aczkolwiek liczymy na największe zainteresowanie osób mieszkających w Śródmieściu. Głównym jej założeniem jest utrwalanie postaw proekologicznych wśród opolan – dodaje Kiedos.

Punktem gdzie uczestnicy się spotkają, aby wspólnie rozpocząć sprzątanie będzie Dom Nadziei przy ulicy Książąt Opolskich 44. – W akcji będą brali udział podopieczni Fundacji Zupa w Opolu. Chcemy ich włączyć w tkankę codzienności miejskiej. Myślę, że to jest fajna idea – podsumowuje Kiedos. Organizatorzy zapewniają uczestnikom: rękawice, worki oraz środki dezynfekujące.

 

Najnowsze artykuły