Wymarzona inauguracja. Gwardia pewnie pokonała rywali z Kalisza [zdjęcia i filmiki]

Przekonywujące zwycięstwo zanotowała KPR Gwardia Opole pokonując MKS Kalisz 25:19 na inaugurację sezonu w Orlen Superlidze. Drużyna Bartosza Jureckiego już do przerwy prowadziła 15:9. Cały zespół na słowa uznania za mądrą i skuteczną grę oraz kontrolowanie przebiegu spotkania do ostatniej minuty. Na najwyższe oceny zasłużyli debiutujący w Opolu Piotr Jędraszczyk, Roman Chychykalo, którzy zdobyli po 7 bramek oraz bramkarz Adam Malcher, który był twierdzą nie do zdobycia dla rywali odbijając 17 piłek gości.

Inauguracyjną bramkę zdobył Jędraszczyk. Gwardia grała szybko i skutecznie w obronie i w 9. minucie po rzucie z 6. metra Mateusza Jankowskiego objęła prowadzenie 6:2. Trener gości Paweł Noch poprosił o przerwę, ale na niewiele się to zdało bowiem podopieczni trenera Jureckiego w 21. minucie wysforowali się na 13:6 po kapitalnej kontrze zakończonej rzutem Jędraszczyka a w 26 minucie było już 15:7 po trafieniu Chychykalo. Najdłuższy “przestój” goście zanotowali między 17. a 24. minutą kiedy to nie potrafili sforsować bramki Gwardii.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił. Znakomicie spisywali się bramkarze obu zespołów broniąc nawet w sytuacjach sam na sam, ale tempo meczu utrzymywało się na dość wysokim poziomie. Kiedy w 49. minucie Malcher w ekwilibrystyczny sposób obronił rzut gracza z Kalisza, a Chychykalo zakończył szybką kontrę rzutem do pustej bramki MKS-u, który grał w tym fragmencie meczu w osłabieniu stało się jasnym, że Gwardia tego meczu nie przegra. Na tablicy pojawił się wynik 24:15.

W ostatnich minutach meczu trener Jurecki dał szansę gry młodszym graczom a mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem drużyny z Opola 25:19.

Bramki dla Gwardii zdobyli: Piotr Jędraszczyk i Roman Chychykalo, po 7, Mateusz Jankowski 4, Fabian Sosna, Michał Milewski i Wiktor Kawka po 2 oraz Mateusz Wojdan 1.