Międzynarodowy sukces Przedszkola nr 25 z Opola [zdjęcia]

Przedstawienie „Ja to ja” w wykonaniu podopiecznych Przedszkola Publicznego nr 25 w Opolu zdobyło I miejsce w XIV Międzynarodowym Multimedialnym Przeglądzie Małych Form Parateatralnych „Smykolandia – Warszawa – Mokotów 2024”.

W konkursie finałowym przedszkolni artyści rywalizowali z 15-oma placówkami z całego kraju oraz przedstawicielami Łotwy i Bułgarii. Do eliminacji stanęło około stu placówek, w tym także ze Słowenii, Macedonii czy Mołdawii.

– Spektakl uhonorowano za rangę przesłania, poszukiwanie nowych rozwiązań i konwencji scenicznych oraz sugestywne wykonanie i indywidualizację postaci kreowanych przez dzieci, przygotowanie do rozumienia emocji oraz uczuć innych ludzi – podkreśla z dumą dyrektor przedszkola nr 25 Ewa Dęga.

To nie jedyny sukces opolskiego przedstawienia w tym przeglądzie. Specjalne wyróżnienie za scenariusz autorski specjalne otrzymała nauczycielka Klaudia Oszek a za reżyserię nauczycielki grupy Klaudia Oszek, Krystyna Bastek, Jolanta Brożyna.

– To kolejne wyróżnienie dla tej placówki w dziedzinie realizacji przedstawień teatralnych – informuje Opolska Kurator Oświaty Joanna Raźniewska, która była gościem honorowym tegorocznego przeglądu.

Podczas uroczystej gali, która w piątek odbyła się w Warszawie, w Domu kultury Kadr na Mokotowie, oprócz wręczenia nagród młodzi wykonawcy mieli sposobność występu z nagrodzonym spektaklem na profesjonalnej scenie. Dodatkowo, w ramach nagrody, dzieci z opiekunami odbyły wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik oraz zwiedziły stolicę.

 

zdjęcia zamieszczone za zgodą autorów.

Donat Przybylski

Dziennikarz z ponad 25-letnim stażem, pracował w Radiu Opole, pełnił m.in. funkcję szefa działu sportowego i redaktora naczelnego radia. W Czasie na Opole zajmuje się głównie tematami kulturalnymi, sportowymi i historycznymi.

Najnowsze artykuły