Jubileusz i Brązowy Medal Gloria Artis aktorki OTLiA

 25-lecie pracy artystycznej świętowała na deskach Opolskiego Teatru Lalki i Aktora Agnieszka Zyskowska -Biskup. To właśnie w naszym teatrze stworzyła wiele niezapomnianych kreacji aktorskich, występując w niemal 50 premierowych przedstawieniach, a ostatnio w pięknej opowieści „Pingwiń” w reż. Marioli Ordak-Świątkiewicz.

Agnieszka Zyskowska -Biskup zadebiutowała w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora w spektaklu „Jaś i Małgosia” Jana Brzechwy w reżyserii Janusza  Ryla-Krystianowskiego w roku 1997.

W tych prawie 50 tytułach znaleźć można mnóstwo rozmaitych postaci, w tym: Królewny, Milady czy Hrabianki; Zwierciadła i Poduszki; Córki, Matki i Babci; Zerbinety i Kolombiny; Papugi, Tygrysa, Muchy, Wilka i wreszcie „Pingwinia” z najnowszej, premierowej realizacji. Grała w spektaklu „I odsłoniłam noc”, który premierę miał w Teatrze La MaMa w Nowym Jorku oraz w spektaklu „DRUMS – 4 dance/s/”, który prezentowany był w m.in. Kairze, Jerozolimie, Dijon, Šibeniku, Sofii, Dordrechcie i Ostrawie. „Światełko”, w którym zagrała niezwykle przejmującą rolę, grane było w kilkunastu miejscowościach Polski w ramach ogólnopolskiego programu grantowego TEATR POLSKA.

Agnieszka Zyskowska-Biskup to niezwykle utalentowana aktorka, wrażliwa dusza i kreatywna twórczyni. Istnieje w każdym spektaklu – niezależnie od tego, czy gra rolę tytułową czy epizodyczną – daje się zapamiętać widzom dzięki swojej wyjątkowej osobowości scenicznej. Jej aktorski talent to pełny wachlarz emocji, a jej aktorskie kreacje tworzone są z pasją i zaangażowaniem. Na scenie potrafi wzruszyć, rozbawić i zaintrygować – podkreśla zespół Opolskiego Teatru Lalki i Aktora.

Jubileuszowi towarzyszy wyjątkowa wystawa fotograficzna na Scenie na Piętrze, „Czekanie to sztuka”, którą artystka zrealizowała wspólnie z fotografem Przemysławem Wiśniewskim.

Zespół aktorski Teatru przygotował pani Agnieszce wzruszający i jednocześnie zabawny benefis. Jego zwieńczeniem było odznaczenie aktorki Brązowym Medalem Gloria Artis przyznanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa. W liście gratulacyjnym skierowanym do Agnieszki Zyskowskiej -Biskup, z okazji jubileuszu, Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski podziękował za wszystkie wspaniałe role oraz za radość i piękne emocje, jakimi aktorka obdarza najmłodszych opolan już od 25 lat.

Najnowsze artykuły