Odra bezbramkowa i bez fotela lidera

Piłkarze pierwszoligowej Odry Opole  zremisowali  z Zagłębiem Sosnowiec 0:0 w meczu kończącym 6. kolejkę spotkań Fortuna 1 ligi.

Mimo, że w pierwszej części gry trzy razy interweniował Artur Haluch a jego vis a vis tylko raz to piłkarze z Opola byli lepiej zorganizowanym zespołem. Zwłaszcza między 10. a 25. minutą podopieczni Adama Noconia uzyskali przewagę w polu, ale nie potrafili udokumentować jest strzeleniem bramki. Najbliżej prowadzenia Odra była po “klasycznej” akcji czyli dośrodkowaniu z rzutu rożnego Macieja Makuszewskiego i strzale głową Piotra Żemło. Niestety piłka chybiła celu. Przez pozostałą część pierwszej odsłony kibice oglądali ciekawe i wyrównane spotkanie.

Druga połowa rozpoczęła się od żółtej kartki dla pomocnika niebiesko-czerwonych Rafała Niziołka, ale i większej liczby akcji zaczepnych Odry. Niestety z biegiem czasu sędzia główny Wojciech Myc zaczął “wykartkowywać” ekipę gospodarzy i do 77 minuty pokazał ich łącznie cztery przy jednym “kartoniku” dla gracza gości. Trener Nocoń zaczął dokonywać roszad. Na boisku pojawił się bohater z Krakowa Albańczyk Din Sula, ale tym razem przez blisko dwadzieścia minut gry nie udało mu się zagrozić bramkarzowi rywali.

Tym samym Odra zanotował pierwszy w tym sezonie remis i z dorobkiem 13. punktów i bilansem bramkowym 12:5 plasuje się na trzeciej pozycji w tabeli. Kolejne spotkanie nasza drużyna rozegra już 2 września ponownie na własnym stadionie. Będzie to szlagierowy mecz7. kolejki gdyż do Opola zawita Arka Gdynia. Początek meczu o 15:00.