Odra mocno postawiła się wiceliderowi!

Odra Opole postawiła twarde warunki wiceliderowi Fortuna 1 Ligi i choć po pierwszych minutach wydawało się, że kibice będą świadkami jednostronnego spotkania, to było zupełnie inaczej!

Piotr Jankowski

Podopieczni trenera Dietmara Brehmera słabo rozpoczęli mecz, czego efektem była bramka Piotra Janczukowicza już w szóstej minucie meczu. Opolski zespół z minuty na minutę starał się uspokoić grę, jednak nie do końca się to udawało. ŁKS, który pierwszy mecz w Opolu wygrał aż 4-0, podwyższył w 22. minucie za sprawą Łukasza Sekulskiego. Do szatni niebiesko-czerwoni schodzili przegrywając 0-2.

Po zmianie stron spotkanie mocno się wyrównało, a opolanie coraz śmielej grali na połowie rywali. W 62. minucie Arkadiusza Malarza pokonał Konrad Nowak, zdobywając tym samym bramkę kontaktową. Odra nie przestawała napierać i do końcowych minut meczu była w grze o jeden punkt. Niestety na trudnym terenie w Łodzi nie udało się go wywalczyć, przez co opolanie musieli uznać wyższość ŁKS-u, który triumfował 2-1.

ŁKS Łódź 2-1 (2-0) Odra Opole
Bramki: Januczkowicz 6’, Sekulski 22’ – Nowak 62’
ŁKS: Malarz – Wolski, Gracia, Sobociński, Klimczak – Pirulo (Trąbka 54’), Domingues, Rozwandowicz (Tosik 82’), Rygaard (Nawotka), Januczkowicz (Gryszkiewicz 76’), Sekulski (Ricardinho 77’).
Odra: Kuchta – Tabiś, Kamiński, Żemło, Matuszewski, Janus (Mikinic 72’), Niziołek (Surzyn 82’), Drewniak, Nowak, Żak (Kort 62’) – Piech (Czapliński 72’).