Odra przegrała sparing z trzecioligowcem

Piłkarze opolskiej Odry są już na finiszu przygotowań do rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi. Tym razem podopieczni Dietmara Brehmera musieli uznać wyższość Ślęzy Wrocław.

Piotr Jankowski

Niebiesko-czerowni nie rozpoczęli najlepiej wyjazdowego meczu, bowiem już w piątej minucie Mateusza Kuchtę pokonał zawodnik gospodarzy. Zespół z Opola odpowiedział bramką Dawida Korta w 26. minucie. Do przerwy wynik się nie zmienił, a piłkarze schodzili do szatni przy remisie 1-1. Po zmianie stron jak to zwykle w meczach sparingowych bywa – doszło do kilku zmian. Na boisku pojawili się Jakub Szrek, Adam Żak, Mateusz Gancarczyk i Dawid Czapliński. Nie potrafili oni przełożyć szali zwycięstwa na korzyść Odry, która uległa po trafieniu z 83. minuty 1-2.

Do rozgrywek Fortuna 1 Ligi zespół prowadzony przez Dietmara Brehmera wróci 27 lutego na wyjeździe w Łodzi, z tamtejszym ŁKS-em.

Ślęza Wrocław 2-1 (1-1) Odra Opole
Bramki: Zawodnicy nieznani – 5’, 83’ – Kort 26’
Odra Opole: Mateusz Kuchta (72 Błażej Sapielak) – Kacper Tabiś (46′ Jakub Szrek), Mateusz Kamiński (62′ Konrad Kostrzycki), Piotr Żemło (62′ Mateusz Wypych), Konrad Matuszewski (72′ Antoni Klimek), Rafał Niziołek (62′ Miłosz Trojak), Szymon Drewniak (72′ Michał Surzyn), Konrad Nowak (62′ Tomáš Mikinič), Dawid Kort (46′ Adam Żak), Krzysztof Janus (46′ Mateusz Gancarczyk), Arkadiusz Piech (46′ Dawid Czapliński).

Na zdjęciu piłkarze Odry podczas sparingu z GKS-em Katowice. Fot. Andrzej Klimek