Opolski Klub Bokserski nie próżnuje w 2021 roku

Zawodnicy OKB Odra Opole swój sezon startowy rozpoczęli 31 stycznia w Gliwicach. W turniejach brali udział zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i młodzicy, kadeci czy juniorzy.

Piotr Jankowski

Z Gliwic zawodnicy opolskiego klubu przywieźli trzy złote medale. Sięgali po nie Maksym Havryshchuk w kategorii do 81 kilogramów, Łukasz Pisk-Piskowski w kategorii do 75 kilogramów oraz Kevin Karol, który rywalizował wśród młodzików w kategorii do 52 kilogramów. Swoje walki stoczyli jeszcze Fabian Parys i Patryk Łukowski, jednak nie udało im się wywalczyć medali.

W sobotę 6 lutego OKB ponownie wybrało się na Śląsk. Tym razem w Zabrzu wystartowali adepci, młodzicy, kadeci oraz juniorzy – w sumie sześciu zawodników. Do stolicy województwa opolskiego ze zwycięstwami wrócili Filip Twardowski w kategorii do 75 kilogramów oraz Dawid Kula, który rywalizował w kategorii do 63 kilogramów. Remis wywalczył Fabian Parys, a Kevin Karol, David Mach i Filip Majchrzak przegrali po niejednogłośnych decyzjach.

To kolejne bardzo cenne doświadczenie dla zawodników z Opola. – Wracamy na salę szykować się do kolejnych zawodów, które odbędą się już 21 lutego – słyszymy w OKB.