Zmarł opolski poseł Rajmund Miller

Nie żyje opolski poseł Rajmund Miller, działacz Platformy Obywatelskiej. Zmarł na skutek komplikacji pooperacyjnych krótko przed północą we wtorek. Miał 69 lat.

Od 1990 roku był związany z nyskim samorządem, karierę polityczną rozpoczął jako miejski radny. Był lekarzem laryngologiem, z racji profesji w sejmie działał w Komisji Zdrowia oraz Polityki Społecznej i Rodziny.

Umarł mój Przyjaciel. Rajmund Miller. Kilka tygodni temu wpadliśmy sobie w ramiona, że to jednak nie rak. Byliśmy szczęśliwi. Lekarz. Polityk. Poseł. Wiceprzewodniczący Komisji Zdrowia. Szeptał mi w ucho kto, co i jak. I tak razem walczyliśmy w Komisji Zdrowia od lat. Żegnaj Rajek”  – pożegnał kolegę były minister zdrowia, poseł Bartosz Arłukowicz.

Wielka postać, wielki patriota Ziemi Nyskiej, był tu bardzo szanowany – mówi opolski senator Piotr Woźniak. – Przykro, że tacy ludzie odchodzą. Również tą drogą chciałbym złożyć kondolencje rodzinie pana posła, jego współpracownikom. Pustkę po pośle Millerze będzie bardzo trudno wypełnić.

 

Najnowsze artykuły