Już dziś 7. Śniadanie Wielkanocne

Rynek stanie się wielkim stołem biesiadnym, przy którym spotkają się opolanie.Początek dziś (27.03) o godzinie 11.00.

Chcemy zaprosić wszystkich mieszkańców Opola do wspólnego celebrowania Świąt Wielkanocnych. Będzie wiele produktów regionalnych, którymi będzie można się raczyć. Zapraszam serdecznie do wspólnego świętowania. Ja szykuję się już do gotowania żuru, którym będę częstował mieszkańców – mówi Arkadiusz Wiśniewski, Prezydent Miasta Opola.

Daniem głównym będzie wspomniany tradycyjny żur serwowany przez Prezydenta Opola, a na dobre trawienie Biskup Opolski poczęstuje biesiadników „Biskupimi Nalewkami”. Podobnie jak w roku ubiegłym będzie można podziwiać międzynarodowe stoły wielkanocne: tajwański, niemiecki, czeski, ukraiński, litewski, indyjski czy gruziński. Nowością będzie jajecznica z tysiąca jaj, smażona na żywym ogniu.

Menu tegorocznego śniadania oprócz tradycyjnych bab, pasztetów, sałatek, faszerowanych jaj, pieczonych mięs zostanie wzbogacone o molekularne show w wykonaniu Kamila Klekowskiego, który zaprezentuje interaktywny pokaz kulinarny z wykorzystaniem nowoczesnych technik z użyciem ciekłego azotu. Mistrz kulinarny wykonana tradycyjną Wielkanocną Paschę w towarzystwie m.in. mrożonych cytrusów, piasku bezowego czy mrożonej granity z pomarańczy.

Ważnym punktem programu od lat jest konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Co roku cieszy się on ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, którzy prześcigają się w pomysłach na ich wykonanie. Nagrodami w konkursie będą kosze prezentowe ufundowane przez Prezydenta Miasta Opola, Przewodniczącego Rady Miasta Opola  oraz I Biskupa Diecezji Opolskiej. W kategorii „Palma Najwyższa” zostaną wręczone złota, srebrna i brązowa palma ufundowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

– Przygotowujemy warsztaty dla dzieci i dorosłych. Każdy będzie mógł zobaczyć pod okiem instruktorów jak przygotować świąteczne dekoracje i przyozdobić swoje mieszkaniemówi Małgorzata Kozak, wicedyrektor MOPR. Galeria „Biały Kruk” stworzy na Rynku stoisko, gdzie będzie można kupić upominki  wykonane przez podopiecznych Fundacji DOM.

– Jak co roku wyślemy gołębie i życzenia do tych, którzy nie będą mogli dotrzeć na opolski Rynek i wspólnie z nami świętować. Chcemy, aby to był wspólny czas rozpoczęcia Świąt – podsumowuje Dawid Drożdż, dyrektor Oddziału Opolskiego Czerwonego Krzyża w Opolu, współorganizator wydarzenia.

Najnowsze artykuły