Odra przegrywa w kolejnym sparingu

W ramach obozu przygotowawczego do sezonu 2020/21 piłkarze Odry Opole pojechali do Rybnika. W pierwszym meczu ulegli Zagłębiu Sosnowiec 0-2, by w drugim przegrać z rezerwami Śląska Wrocław 1-2.

Piotr Jankowski

Podopieczni trenera Dietmara Brehmera ponownie wybiegli w sparingu pierwszym składem, który przeważał na boisku. Bardzo szybko bramkę zdobył kapitan drużyny, Mateusz Kamiński. Po strzeleniu gola, opolski zespół nieco się cofnął, przez co w 41. minucie stracił bramkę po golu testowanego zawodnika.

Po zmianie stron na boisku pojawiło się kilku nowych zawodników. Ponownie szanse dostali piłkarze z drugiego zespołu – Kacper Pudlik, Kacper Kaczka, Marcel Sluga czy Michał Surzyn. Niestety w 80. minucie Mateusza Kuchtę pokonał Filip Michalski. Jego bramka okazała się dla rezerw Śląska zwycięskim trafieniem.

Swój pierwszy mecz w ramach Fortuna 1 Ligi, zespół z Opola rozegra już w najbliższy piątek 28 sierpnia. Przy Oleskiej o godzinie 17:40 podejmie spadkowicza z ekstraklasy – ŁKS Łódź.

Odra Opole 1-2 Śląsk II Wrocław
Bramki: Kamiński 14’ – zawodnik testowany 41’, Filip Michalski 80’
Odra: Kuchta – Tabiś (61‚ Szrek), Kamiński (61’ Kostrzycki), Żemło (46‚ Jadeszko), Matuszewski (46‚ Winiarczyk) – Mikinič (71‚ Kaczka), Bonecki (61‚ Surzyn), Trojak (46’ Czajkowski), Niziołek (71‚ Pudlik), Janus (46‚ Nowak) – Czapliński (71’ Sluga).
Śląsk: (skład wyjściowy) Frasik – Caliński, Poprawa, Kucharczyk, Wypart, Młynarczyk, Lewkot, zawodnik testowany, Kotowicz, Krocz, zawodnik testowany.