Odra wygrała pierwszy sparing przedsezonowy

W pierwszym meczu sparingowym przed sezonem 2020/21, Odra Opole pokonała w Niemodlinie Górnika Polkowice 1-0. Jedyną bramkę w meczu zdobył Tomas Mikinic.

Piotr Jankowski

Szkoleniowiec opolskiej drużyny, Dietmar Brehmer zdecydował się wystawić różne składy w każdej z połów. Swoje szanse na rozegranie meczu w pierwszym zespole otrzymali wychowankowie, a zarazem zawodnicy rezerw – Michał Jadeszko, Błażej Sapielak oraz Michał Surzyn. W pierwszej połowie większość spotkania toczyła się w środku pola i żaden zespół nie był w stanie stworzyć sytuacji bramkowych.

Po zmianie stron gra nieco się zmieniła. Swoje sytuacje miała zarówno Odra, jak i Górnik. Kilka razy musiał interweniować także Mateusz Kuchta. Ostatecznie po bramce Tomasa Mikinica z 82. minuty, górą okazali się niebiesko-czerwoni, którzy kolejne spotkanie rozegrają już w sobotę o 20:30. Przy Oleskiej w ramach Pucharu Polski podejmą wicemistrza Polski – Lecha Poznań.

Odra Opole 1-0 Górnik Polkowice
Bramki:
Mikinic 82′.
Odra: (I połowa) Sapielak – Szrek, Kamiński, Żemło, Matuszewski – Janus, Trojak, Niziołek, Bonecki, Gancarczyk – Czapliński. (II połowa): Kuchta – Tabiś, Kostrzycki, Jadeszko, Winiarczyk – Nowak, Czajkowski, Mikinič, Skrzypczak, Surzyn – Sluga. Trener: Dietmar Brehmer
Górnik : Malec – Magdziak, Opałacz (60′ zawodnik testowany), Kowalski-Haberek, Fryzowicz (65′ Karmelita), zawodnik testowany (75′ Mazurowski), zawodnik testowany (75′ Osiadły),  Baranowski (70′ Surożyński), Radziemski (60′ zawodnik testowany), Sobków (60′ Baszak), Szuszkiewicz (46′ Wacławczyk).