Odra wygrała sparing na śniegu

Podopieczni trenera Dietmara Brehmera mimo słabej pierwszej połowy, wygrali w sparingu z zaprzyjaźnioną Polonią Bytom 3-2. Niebiesko-czerwoni wszystkie bramki zdobyli w drugiej połowie meczu.

Piotr Jankowski

Pierwsza połowa w wykonaniu opolan nie była zbyt udana, mimo że linię obrony stanowili piłkarze, którzy na co dzień grają w podstawowym składzie Odry. Polonia do siatki trafiła już w 11. minucie, a mimo kontr Odry – nie udało się doprowadzić do wyrównania. W 39. minucie z trafienia trafili się bowiem gospodarze, którzy ze śnieżycy zeszli przy prowadzeniu 2-0.

Na drugą połowę Dietmar Brehmer zmienił cały skład, który prezentował się lepiej i przede wszystkim – był skuteczny. Swoje debiutanckie trafienie w 71. minucie zanotował Adam Żak, a 11. minut później bramkarza bytomian pokonał Maciej Wróbel. Wynik w 90. minucie ustalił Łukasz Winiarczyk, który skuteczny był już na jesień w Fortuna 1 Lidze. Odra ostatecznie triumfowała 3-2.

Polonia Bytom 2-3 (2-0) Odra Opole
Bramki: Filip Żagiel 11’, Damian Celuch 39’ – Adam Żak 71’, Maciej Wróbel 82’, Łukasz Winiarczyk 90’
Odra I połowa: Sapielak – Tabiś, Kamiński, Żemło, Matuszewski, Trojak, Niziołek, Mikinic, Janus, Czapliński, Sluga.
Odra II połowa: Kuchta – Szrek, Wypych, Kostrzycki, Winiarczyk – Wróbel, Bonecki, Gancarczyk, Nowak, Surzyn – Żak

Na zdjęciu Dawid Czapliński, który w końcu wrócił do gry po kontuzji. Fot. Materiały prasowe