Pierwsza porażka Odry w ramach przygotowań do piłkarskiej wiosny

Sposobiący się do zmagań na zapleczu elity piłkarze z Opola w piątkowe popołudnie rozegrali swój czwarty sparing w przerwie zimowej. Po raz pierwszy zeszli z boiska pokonani.

Podopieczni Piotra Plewni przegrali bowiem we Wrocławiu 1-2, ale co ciekawe wcale nie z występującym w ekstraklasie Śląskiem, a z grającą w 3 lidze Ślęzą. Można więc uznać to za pewnego rodzaju niespodziankę.

Jedynego gola dla naszej ekipy zdobył Krzysztof Janus. Działo się to w momencie gdy upływała godzina gry. Było to trafienie wyrównujące, bo tuż po zmianie stron prowadzenie miejscowym dał Joao Passoni. Natomiast kwadrans po udanej próbie skrzydłowego opolan bramkę na wagę triumfu dał gospodarzom Dominik Krukowski

Odra zaczęła pojedynek wyszła w składzie: Kalinowski – Kędziora, Kamiński, Tkocz, Szrek, Hrebeń, Niziołek, Klimek, Mikinic, Sauczek, Piech. W drugie połowie dla gości zagrali natomiast: Sapielak – Pawlik, Kostrzycki, Żemło, Szrek (60. Sauczek), Wróbel, Trojak, Petrak, Janus,  Nowak, Żak.

Przypomnijmy, iż wcześniej opolanie ogrywali Polonię Bytom 7-1 i Arkę Gdynia 2-0. W międzyczasie z kolei zremisowali z Chojniczanką Chojnice 2-2. Co ważne, poza pierwszym spotkaniem, które grali na boisku przy ul. Hallera, te dwa pozostałe rozgrywali w tracie zgrupowania w Cetniewie. Najbliższy test mecz czek ich 12 stycznia gdy to podejmą Skrę Częstochowa.