Swornica wysoko przegrała w Skorogoszczy

Piłkarze Swornicy Czarnowąsy nie mieli wiele do powiedzenia w starciu z LZS-em Skorogoszcz. To zawodnicy tej drugiej drużyny, prowadzonej przez Marcina Fecie pewniej radzili sobie na boisku, ostatecznie triumfując 4-0.

Piotr Jankowski

Wynik tego spotkania Witkowski otworzył już w trzeciej minucie. Z każdą minutą na boisku czuli się coraz lepiej, a zespół z Opola-Czarnowąs miał spory problem ze stworzeniem jakiejkolwiek groźnej akcji. O ile przewaga drużyny ze Skorogoszczy była aż nadto widoczna, to do szatni piłkarze schodzili przy wyniku 1-0.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił, jednak gospodarze mogli się pochwalić o wiele lepszą skuteczność. Najpierw w 52. minucie wynik z rzutu karnego podwyższył Klimczak, a 9 minut później dokonał tego Tramsz. Arbiter podyktował jeszcze jeden rzut karny, który w 90. minucie na bramkę zamienił Chruściel. Opolski zespół przegrał tym samym 0-4.

Kolejne spotkanie podopieczni trenera Józefa Raudzisa rozegrają w sobotę 31 października. O 14:00 na własnym boisku podejmą Opolski Klub Sportowy Olesno.

LZS Skorogoszcz 4-0 (1-0) Swornica Czarnowąsy
Bramki: Witkowski 3’, Klimczak 52’ (karny), K. Tramsz 61’, Chruściel 90’ (karny).
LZS: Lach – Ogórek, Janeczek (Chruściel 29′), Klimczak, Grabas (B. Stupak 85’) – K. Stupak, Stawecki (Kozłowski 46’), K. Tramsz, Aniszewski, P. Tramsz – Witkowski.
Swornica: Walotek – Mazurek, Jeleniewski (Chojczak 46’) Canabarro, Markiewicz – Szymków, Toboła (Szopa 46’), Cieśliński, Lisoń, Misiak – Studenny.

Na zdjęciu Oliwer Studenny, który jest jednym z liderów Swornicy. Fot. Mariusz Matkowski