Łańcuch Herbowy zakończył sezon żużlowy

W minioną niedzielę został rozegrany 68. Turniej o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. W zawodach wystartowało czterech zawodników OK Bedmet Kolejarza Opole.

Mariusz Matkowski

Już w trzecim biegu pod taśmą ustawiło się trzech opolskich żużlowców, Krzykowski, Osyczka i Szczęsny. W takiej też kolejności dojechali do mety, a bieg wygrał zawodnik gospodarzy Jakub Krawczyk.

Osyczka kolejny swój bieg wygrał, w dwóch startach przyjeżdżał na linię mety drugi przegrywając w biegu dziewiątym z triumfatorem turnieju Sebastianem Szostakiem. Bardzo ładnie zaprezentował się także Krzykowski, który dobrze rozpoczął zawody i zakończył je zwycięstwem biegowym z Ragusem, K.M. Grzelakiem i Kołodziejem. Łącznie w swoich startach uzbierał siedem punktów co dało mu w klasyfikacji końcowej dziewiąte miejsce w turnieju.

Pozostali nasi zawodnicy Kołodziej i Szczęsny spisali się słabiej, jednak dla nich był to pierwszy w karierze udział w tak renomowanej imprezie, a w obecnym sezonie najważniejsza była ilość startów i objeżdżanie się w kolejnych zawodach.

Turniej i podium zdominowali żużlowcy Arged Malesa TŻ Ostrovia, zgarniając wszystkie trzy miejsca na podium w kolejności: Szostak, Krawczyk i Grzelak. Tym samym sezon żużlowy 2020 nie tylko w Opolu, ale w całej Polsce został oficjalnie zakończony. Teraz czekamy na ruchy transferowe i po chwili odpoczynku szykujemy się do nowego 2021 sezonu.

1. Sebastian Szostak (Arged Malesa TŻ Ostrovia) – 14 (3,3,3,3,2)
  2. Jakub Krawczyk (Arged Malesa TŻ Ostrovia) – 12+3 (3,2,3,1,3)