Unia Opole także już odpadła z Pucharu Polski

Na 1/32 finału zakończyła się przygoda piłkarek nożnych Unii Opole z kobiecym Pucharem Polski. Nasze panie na tym etapie zmagań odpadły z Unią Lublin przegrywając 0-1.

Tym samym nie udało się sprawić niespodzianki, albowiem rywalki występują na co dzień poziom wyżej. Grają wszak w grupie południowej 2 ligi. Z kolei opolanki to przedstawicielki 3 ligi w strefie III, które do etapu ogólnopolskiego dostały się zdobywając trofeum na poziomie wojewódzkim.

Wspomniana niespodzianka była jednak blisko, niemniej podopiecznym Tomasza Minkiewicza brakowało skuteczności. Jeszcze w pierwszej połowie swoich okazji nie wykorzystały Magdalena Truszczak i Marlena Jaszyk. To się na gospodyniach zemściło tuż przed przerwą, bo rywalki miały rzut karny, który zamieniły na bramkę.

Niebawem po zmianie stron miejscowe mogły odpowiedzieć tym samym, ale jedna z nich zmarnowała „jedenastkę”. Później z kolei Truszczak zabrało szczęścia, a Jaszyk nieco więcej zdecydowania, z kolei Nicola Konefał obiła poprzeczkę. Tak czy inaczej, mimo ambitnej walki do końca w wykonaniu miejscowych nie udało się choćby doprowadzić do dogrywki…

Unia zagrała w składzie: E. Gatak – Nowaczek (55. Górnik), Baron, Gatak, Kubacka, Drożdż (53. Konefał), Brzozowska, Stącel (53. Sypniewska), Truszczak, Larska (60. Studnicka), Jaszyk.