W klasie B nasze zespoły przekroczyły półmetek rundy jesiennej

Półmetek rundy jesiennej przekroczyły już wszystkie nasze zespoły piłkarskie rywalizujące w klasie B. Z kompletem punktów ostał się już tylko Wiking.

Nasz „rodzynek” w grupie VII tym razem rozgromił na wyjeździe KS Górażdże 5-1, a o takim wyniki przesądziły m. in. po dwa trafienia Patryka Klusika i Bartłomieja Zbocha oraz jedno Piotra Solaka. Tym samym triumfatorzy tego pojedynku powiększyli swój dorobek do 18 „oczek” przy bilansie bramek 24-4.

Pozostałe ekipy z Opola rywalizują w strefie V i tam w ich kontekście na pierwszy plan wysunęły się kolejne derby. W nich to Piast ograł w Świerklach miejscowy Grom 7-2. Wynik jednak może być nieco zwodniczy, albowiem miejscowi długo trzymali się dzielnie. Co prawda goście – po hat tricku Jakuba Syldorfa – na początku drugiej połowy prowadzili 3-0, ale potem rywale zminimalizowali straty dzięki dwóm celnym strzałom Patryka Fajera. Ostatni kwadrans należał jednak do przyjezdnych, którzy na przestrzeni ośmiu minut zdobyli cztery gole. Dwa z nich były dziełem Dariusza Tuły, a po jednej dopisali Kamil Haracz i Marcin Baka.

Efektowny triumf, ale także nie taki łatwy, jakby początkowo wskazywał na to wynik, zanotował team z Chmielowice. Piłkarze SKS-u rozgromili u siebie LZS Zawada 8-0, ale „worek z bramkami” rozwiązał się dopiero po godzinie gry. Wówczas to na przestrzeni 300 sekund miejscowi zdobyli połowę ze swojego dorobku i „odskoczyli” na 6-0, a pod koniec dodali jeszcze dwa. Tak czy inaczej dwukrotnie piłkę do siatki rywali posyłali Denis Latusek i Adrian Rembas, a po razie uczynili to Dawid Staudt, Arkadiusz Koźlik, Krzysztof Rataj i Przemysław Chechelski.

Remisem, ale 2-2, zakończył się wyjazd rezerw Groszmalu do Turawy. Tutaj po bramce dla naszej ekipy zdobyli Paweł Jurek i Michał Czok.

Pierwsze punkty w tym sezonie stracili natomiast futboliści z Grudzic, którzy na swoim boisku zremisowali z LZS-em II Jełowa 1-1, a piłkę do „świątyni” gości posłał jedynie Volodymyr Pukhlich.

Tak czy inaczej ekipa z zachodniej części Opola utrzymała przodownictwo na czele zestawienia (16 punktów, gole 27-5). Tuż za podium jest zespół z Chmielowic (12 pkt, 24-17). Pozostałe nasze drużyny z kolei sąsiadują ze sobą w tabeli: Piast jest ósmy (9 pkt, 25-15), za nim Groszmal II Opole (8, 11-13), a dziesiąte lokatę zajmuje Grom (3 pkt, 6-25).