Gwardia była o klasę gorsza od mistrza Polski

Opolscy szczypiorniści w ostatnim w tym roku spotkaniu w PGNiG Superlidze przegrali w Kielcach z ekipą Vive 21-38.

Marcin Sagan

To piąta z rzędu porażka naszej ekipy. Dobrze, że przed nami przerwa w rozgrywkach. Będzie czas na to, by solidnie potrenować i wrócić do wysokiej dyspozycji, jaką gwardziści imponowali przez niemal cały 2019 rok.

Z porażką w Kielcach należało się liczyć, bo różnica między mistrzem kraju, a brązowym medalistą poprzedniego sezonu jest duża. Nawet fakt, że gospodarze dysponowali tylko 10-osobowym składem nie pozwalał zbytnio na myślenie o niespodziance. Gwardziści są w dołku i w meczu z Vive to było widać. Nasz zespół grał słabo i poniósł najwyższą porażkę w sezonie. Byłaby ona jeszcze wyższa gdyby nie kilka świetnych interwencji bramkarzy: Mateusza Zembrzyckiego i Adam Malchera. Oprócz nich pochwalić jeszcze należy Jędrzeja Zieniewicza. Grał on odważnie i był najskuteczniejszym zawodnikiem Gwardii.

O ile za cały mecz należy wystawić niską ocenę gwardzistom, to był całkiem duży fragment, w którym spisywali się bardzo przyzwoicie. Chodzi o początek spotkania. Kielczanie wprawdzie prowadzili niemal cały czas, ale nie mieli dużej przewagi. Wynosiła ona maksymalnie trzy gole. W 22. min po trafieniu Michała Milewskiego było 13-11 dla rywali. To był koniec dobrej gry opolan. Do końca pierwszej połowy zdobyli oni tylko jedną bramkę. W 42. min było już 28-14. Przez 20 minut podopieczni trenera Rafała Kuptela rzucili zaledwie trzy bramki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się różnicą 17 goli na korzyść Vive.

Wznowienie rozgrywek PGNiG Superligi zaplanowano na 29 stycznia. Wówczas w 18. kolejce spotkań Gwardia zagra u siebie z MKS-em Kalisz.

Vive Kielce – Gwardia Opole 38-21 (21-12)
Vive: Kornecki, Wałach – Vujovic 9, A. Dujszebajew 4, Pehlivan 2, Aguinagalde 4, Jurkiewicz 3, Moryto 9, Fernandez 5, D. Dujszebajew 2. Trener Talant Dujszebajew.
Gwardia: Zembrzycki, Malcher – Lemaniak 1, Siwak 1, Zarzycki 3, Klimków, Małecki, Mokrzki 1, Zieniewicz 6, Jankowski 3, Kawka 2, Mauer, Milewski 1, Morawski 1, Działakiewicz 2, Skraburski. Trener Rafał Kuptel.
Sędziowali: Krzysztof Bąk i Kamil Ciesielski (obaj Zielona Góra). Kary: Vive 8 min, Gwardia 10 min. Widzów 1000.

Na zdjęciu kapitan Gwardii Mateusz Jankowski (z lewej) i Mariusz Jurkiewicz z kieleckiej drużyny. Fot. Mariusz Matkowski.

Terminarz, wyniki i tabela PGNiG Superligi.