Juniorzy Gwardii awansowali do kolejnej rundy mistrzostw Polski!

Juniorzy Gwardii Opole trafili do bardzo trudnej grupy 1/16 mistrzostw Polski, jednak podołali wyzwaniu! Zespół Macieja Nawrockiego pokonał rówieśników z Bartoszyc i Kielc, co zapewniło drugie miejsce w grupie.

Piotr Jankowski

W pierwszym meczu Gwardziści do przerwy przegrywali z Azotami Puławy 15:20, jednak w drugiej połowie postawili bardzo twarde warunki. Ostatecznie turniej zaczęli od przegranej 31:33.W swoim drugim meczu odnieśli bardzo cenne zwycięstwo pokonując MDK Bartoszyce. Dzięki tej wygranej w ostatnim meczu z Vive Kielce walczyli o awans do kolejnej rundy.

Może i zespół ze stolicy województwa opolskiego był skreślany przed starciem z seniorskim dominatorem, jednak od pierwszych minut byliśmy świadkami naprawdę wyrównanego starcia. Ostatecznie „na spokojnie jedną” zespół Macieja Nawrockiego triumfował, czym zapewnił sobie awans do kolejnej rundy mistrzostw Polski.

O sile juniorów świadczy fakt, że za zdobywanie bramek odpowiedzialna jest cała ekipa, a nie pojedynczy zawodnicy. Także dzięki temu zespół Macieja Nawrockiego jest trudny do rozpracowania, bowiem podwojenie jakiegoś gracza, powoduje, że inni (równie dobrzy) zawodnicy, mają więcej miejsca na zdobycie bramki. Skład zespołu ze stolicy regionu to chłopcy z roczników 2002 i 2003, którzy w dużej mierze uczęszczają do klasy sportowej o profilu piłki ręcznej w liceum nr IX.

Co ciekawe, do 1/16 finałów mistrzostw Polski dostały się dwa zespoły juniorów Gwardii. Ekipa Macieja Nawrockiego wywalczyła mistrzostwo województwa, natomiast drugi zespół zajął drugie miejsce. Niestety w Płocku uległ Górnikowi Zabrze, Wiśle Płock i KSSPR Końskie, kończąc tym samym swój udział w walce o mistrzostwo kraju.

Kolejna runda przypada na weekend 19 – 21 luty. Opolski zespół pozna swoich rywali i miejsce rozgrywek w środę.

Skład Gwardii Opole: Mateusz Lellek, Marcin Dytko – Michał Niewiadomski, Paweł Stempin, Marek Hryniewicz, Fabian Sosna, Łukasz Duda, Adam Bidziński, Jakub Kałamuniak, Szymon Chmielewski, Szymon Cebula, Tymoteusz Sobków, Janusz Wandzel, Daniel Jendryca, Jakub Adamski, Konrad Juszczak Trener: Maciej Nawrocki. Kierownik zespołu: Grzegorz Charciarek.

Na zdjęciu młodzi szczypiorniści Gwardii, którzy pokazali w Kielcach prawdziwą moc. Fot. Materiały prasowe