Rezerwy Gwardii Opole w derbach regionu lepsze od Orlika Brzeg

Nasi piłkarze ręczni w niedzielne popołudnie ograli u siebie Orlika Brzeg 35:29. Tym samym jeszcze bardziej przybliżyli się do rywali z regionu i umocnili się na szóstej pozycji w 2 lidze dolnośląskiej.

Samo spotkanie było bardzo nierówne. Po sześciu minutach bowiem to goście prowadzili 3:2. Później nadeszło jednak 200 sekund, które było popisem opolan. Wszak w tak krótkim czasie zdobyli oni pięć goli z rzędu i następnie „poszli za ciosem”. W związku z czym po niespełna 20 minutach prowadzili już 13:6.

Od tego czasu już nieco zwolnili tempo i kontrolowali grę, a gdy była okazję powiększali nawet przewagę. Na tyle, że na półmetku drugiej odsłony mieli już 10 bramek więcej (30:20). Taki obrót spraw ich chyba zbytnio rozluźnił, bo przez kolejne 10 minut praktycznie stanęli w ofensywie, za to rywale ewidentnie poczuli „wiatr w żagle”. Dość napisać, iż w tym fragmencie pojedynku zanotowali dziewięć trafień, a stracili tylko jednego gola i było już „tylko” 31:29 dla opolan. Ci jednak na finiszu w końcu się obudzili i to na tyle, że na finiszu już tylko oni zdobywali bramki.

Warto zaznaczy, że do triumfu gospodarzy poprowadziło trio Daniel Jendryca, Filip Stefani i Fabian Sosna. Wszak ci trzej panowie zdobyli łącznie 29 z 35 trafień całego zespołu (odpowiednio 11, 10 i 8).

Gwardia II Opole – Orlik Brzeg 35:29 (21:13)
Gwardia: Drojma, Lellek – Jendryca 11, Stefani 10, Sosna 8, Wandzel 4, Zawadzki 2, Adamski, Bączek, Jeżewski, Kraczkowski, Solovev, Tuński.