Biegają po całej Polsce, zawitali również do Opola…

Także do Opola zawitali uczestnicy ogólnopolskiej akcji „Bieg z pasji do Gorzowa”. To ekipa, która chce przełamać bariery ułomności i pokazuje, że można. W ramach inicjatywy pokonają łącznie 2500 km w 29 dni, odwiedzając po drodze stolice każdego województwa.

Głównymi uczestnikami biegu są ludzie po przejściach, którzy uwolnili się od różnego rodzaju nałogów. Sporo pomocy zyskali w Fundacji „Dogonić marzenia”, która pomaga innym poprzez budzenie pasji sportowych i pasji pomagania. To właśnie jej przedstawiciele wpadli na pomysł tej akcji.

Biegacze wystartowali z Gorzowa Wielkopolskiego 2 lipca i pobiegli w stronę Szczecina, następnie udali się do Gdańska, Białegostoku, Warszawy, Łodzi, Krakowa, Katowic, Wrocławia, Poznania, Zielonej Góry i 30 lipca planują powrócić do siebie. Na trasie nie zabrakło także naszego miasta gdzie w imieniu prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego przywitali ich Aleksandra Śnigórska wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Marcin Sagan naczelnik Wydziału Sportu Urzędu Miasta. Przez sporą część „opolskiej” trasy towarzyszyli im również biegacze z Klubu Biegowego Odra Opole.

Więcej informacji o całej inicjatywie tutaj -> https://www.facebook.com/dogonicmarzeniacatchthedreams/