Są medale naszych łyżwiarek z młodzieżowych mistrzostw Polski

Mistrzostwa kraju w short tracku w kategorii do lat 23 odbyły się w Białymstoku. Wystąpiły w nich cztery zawodniczki AZS-u Politechniki Opole.

Marcin Sagan

Reprezentację opolskiego klubu stanowiły: Magdalena Warakomska, Oliwia Gawlica, Magdalena Wilga i Karina Byrska. Ekipa w tym składzie okazała się najlepsza w rywalizacji sztafet na 3000 metrów. Zdobycie medalu było pewne, bo do walki stanęły tylko trzy sztafety. Srebrny medal zdobyła Juvenia Białystok, a brązowy Błyskawica Domaniewice.

W rywalizacji indywidualnej na każdym z trzech z dystansów na podium stawała Warakomska. Nasza olimpijka z ostatnich zimowych igrzysk w Pyongchang zajmowała 2. miejsce zarówno na 500, 1000 jak i 1500 metrów. Za każdym razem lepsza od niej była Kamila Stormowska (Stoczniowiec Gdańsk). W klasyfikacji wielobojowej, co oczywiste, również wygrała Stormowska przed Warakomską.

W wieloboju piąte miejsce w stawce 16 zawodniczek zajęła Wilga, szósta była Gawlica, a 11. Byrska. Wilga zdobyła jeden brązowy medal. Była trzecia na 1000 metrów. Na tym dystansie czwarta była Gawlica i to było jej najlepsze miejsce indywidualnie. Byrska najwyżej była na 8. pozycji – na 500 metrów.

Oprócz rywalizacji młodzieżowców w Białymstoku odbyły się też mistrzostwa Polski młodzików (do lat 15). Nasze miasto reprezentowała Liliana Albańska. W wieloboju zajęła 13. miejsc w gronie 35 startujących. Najwyżej – na 7. pozycji była w zmaganiach na dystansie 777 metrów.

Na zdjęciu sztafeta opolskiego klubu, która zdobyła w Białymstoku złoty medal. Od lewej: Karina Byrska, Magdalena Warakomska, Oliwia Gawlica i Magdalena Wilga. Fot. archiwum klubowe.