Za nami udane zawody na “Toropolu”

Na opolskim lodowisku odbyła się impreza “Opolska Łyżwa” w łyżwiarstwie figurowym. Na starcie stanęły 123 osoby (głównie dziewczęta), a rywalizowano w sześciu kategoriach wiekowych.

Marcin Sagan

Organizatorem zmagań był klub Piruette Opole, który do boju wystawił 14 zawodniczek w czterech kategoriach. Wyniki naszych reprezentantek były znakomite. W rywalizacji z łyżwiarkami z innych klubów pięć z nich wywalczyło miejsca na podium.

W klasie złotej (do lat 13) najlepsza w gronie 15 startujących był Weronika Ferlin, która tydzień wcześniej zdobyła złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Na 3. miejscu uplasowała się natomiast Anastazja Bezuhla.

Triumfem naszej zawodniczki zakończyła się też walka w klasie srebrnej (do 11 lat), w której wystąpiło 26 dziewcząt. Zwyciężyła Zariana Zapolska, a trzecie miejsce zajęła Aleksandra Janikowska. W tej klasie wystąpiło jeszcze pięć zawodniczek Piruette. Natalia Radecka zajęła 5. pozycję, na 8. miejscu została sklasyfikowana Bożena Szymańska. Tuż za nią uplasowała się Katarzyna Kośniewska, 19. była Amelia Fic, a 26. Anastazja Semenczenko.

Najliczniej obsadzona była klasa brązowa (kategoria do 9 lat). W niej startowało 46 dziewczynek. Drugie miejsce zajęła Julia Subocz. Na 26. pozycji znalazła się natomiast Małgorzata Płaczek.

W najmłodszej kategorii do lat 7 wystąpiło 14 zawodniczek, a wśród nich trzy z Piruette. W tej grupie nie udało się stanąć na podium. Szóste miejsce zajęła Emilia Rożek, 11. była Elina Kolesnikowa, a 12. Sonia Niejełow.