Nasi II-ligowi siatkarze przegrali na zakończenie fazy zasadniczej

W ostatniej kolejce części zasadniczej w rozgrywkach grupy V zmagań II-ligowych siatkarzy zawodnicy AZS-u Politechniki Opole przegrali w Kętach 1:3.

Marcin Sagan

Przed meczem było już jasne, że opolanie nie mają szans na zajęcie 4. miejsca i grę w play offach. Wiadomym było, że czeka ich walka o utrzymanie w II lidze. Gdyby udało się w Kętach wygrać, to na koniec fazy zasadniczej AZS miałby 5. miejsce. Porażka oznacza 6. pozycję.

Początek pierwszego seta był wyrównany. Od jego połowy zawodnicy Kęczanina zaczęli “odjeżdżać” i wygrali do 17. W drugim lepsi okazali się nasi gracze. Dobre zagrywki sprawiały problemy gospodarzom w przyjęciu i partia zakończyła się zwycięstwem akademików do 20. Wydawało się, że podopieczni trenera Zbigniewa Rektora pójdą za ciosem. W trzeciej partii mieli przewagę dwóch punktów. Miejscowi przetrwali trudniejszy dla siebie moment. Doprowadzili do remisu, a potem objęli prowadzenie i wygrali do 22. W czwartym i jak się późno okazało ostatnim secie nie było emocji. Gospodarze byli znacznie lepsi i wygrali wysoko 25:11.

W fazie play out rywalem AZS-u będą rezerwy I-ligowego BBTS-u Bielsko-Biała, które zajęły 7. miejsce w fazie zasadniczej. Opolanie odnieśli w 14 meczach sześć zwycięstw, a ekipa z Bielska-Białej tylko dwa. To nasza drużyna będzie więc faworytem. Gra się do trzech zwycięstw. Dwa pierwsze mecze odbedą się w Opolu 29 lutego i 1 marca. Trzeci mecz odbędzie się w Bielsku-Białej 7 marca, a ewentualny czwarty również tam 8 marca. Gdyby po czterech meczach był remis, to decydujące piąte spotkanie odbędzie się w Opolu 11 marca. Zwycięzca tej rywalizacji pozostanie w II lidze, a przegrany zagra o utrzymanie do trzech zwycięstw ze słabszym z drugiej pary play out. W niej zmierzą się 5. po fazie zasadniczej Jastrzębski Węgiel II i 8. MKS II Będzin. Do III ligi spadnie jeden zespół – najsłabszy w fazie play out.

Kęczanin Kęty – AZS Politechnika Opole 3:1 (25:17, 20:25, 25:22, 25:11)
AZS: Kopacz, Kaczmarek, Kolański, Włodek, Setlak, Bielecki, Ochrymczuk (libero) – Wojciechowski, Wywrot, Stawiany, Nowak. Trener Zbigniew Rektor.

Na zdjęciu w bloku skaczą: rozgrywający Jakub Kopacz i środkowy Bartosz Bielecki. Fot. Andrzej Klimek.

Terminarz, wyniki i tabela grupy V rozgrywek II ligi siatkarzy (link poniżej).