Pierwsze punkty naszych ligowców w tym roku

Niewiele brakowało by w pierwszych tegorocznych spotkaniach nasi ligowcy zdobyli komplety punktów. Grały siatkarki, koszykarze i futsaliści. Wszystkich czekały bardzo trudne przeprawy ze swoimi rywalami. Tym razem zwycięstwa wywalczone zostały na wyjazdach.

Jako pierwsi na parkiecie stanęli pierwszoligowi koszykarze Weegree AZS-u Opole. W Katowicach w meczu przeciwko AZS-owi AWF-owi na niespełna trzy minuty przed końcem meczu przegrywali przegrywali 76:79 a na 90 sekund przed końcową syreną 79:81. Bohaterem samej końcówki został Jakub Kobel, który dwa razy faulowany nie pomylił się na linii rzutów wolnych i zdobył bezcenne cztery punkty dające wygraną podopiecznym trenera Roberta Skibniewskiego 85:82. Akademicy z bilansem 13 wygranych i 5 porażek będą po 18. kolejce spotkań zajmować 4 miejsce w tabeli.

Przez 14 minut z kolei korzystnego wyniku bronili futsaliści Dremana Futsal Opole – Komprachcice. W ekstraklasowym hicie kolejki  w Lesznie nasza drużyna do przerwy remisowała 2:2. W drugiej połowie popis gry dał Waldemar Sobota, który zdobył dwie bramki i z prowadzenia gospodarzy GI MALEPSZY 3:2 zrobiło się 4:3 dla Dremana i taki wynik mimo desperackich ataków gospodarzy utrzymał się do końca. Był to pierwszy mecz rundy rewanżowej rozgrywek. Wygrana pozwoliła opolsko-komprachcickiej drużynie awansować na 4 miejsce w tabeli z dorobkiem 32. punktów.

Najmniej powodów do radości mają kibice naszej żeńskiej drużyny siatkarskiej UNI Opole. Mimo, że wywalczyły one jeden punkt to przegrały ze Stalą Mielec 2:3 w setach 18:25, 22:25, 25:16, 25:20 i 13:15. Opolanki po tej porażce pozostały na 7. miejscu w tabeli mając na koncie 17 punktów.