Pierwsza wygrana siatkarzy AZS-u

W meczu 3. kolejki rozgrywek II ligi zawodnicy opolskiego zespołu wygrali po pięciosetowej walce na wyjeździe z Volleyem Rybnik.

Marcin Sagan

Gospodarze przystępowali do meczu z dwoma zwycięstwami na koncie, a akademicy z dwoma porażkami. To wskazywało na zespół z Rybnika jako na faworyta spotkania. Rybniczanie wygrali pierwszego seta, ale dwa kolejne padły łupem AZS-u. To oznaczało, że na koncie naszego zespołu pojawił się pierwszy punkt meczowy w sezonie. W czwartym secie zwyciężył zespół Volleya. O zwycięstwie w całym spotkaniu zadecydować musiał więc tie break. W nim lepszy był opolski zespół, choć w połowie przy zmianie stron, to miejscowi prowadzili 8:7. Większą odpornością psychiczną wykazali się podopieczni trenera Zbigniewa Rektora i wygrali 15:12 zdobywając tym samym drugi punkt meczowy do tabeli.

W następnej serii spotkań opolanie zagrają ponownie na wyjeździe, a rywalem będzie zespół rezerw MKS-u Będzin. To spotkanie w najbliższy weekend. Potem nastąpi trzytygodniowa przerwa w rozgrywkach. Na 16 listopada zaplanowany jest mecz u siebie z BBTS-em Bielsko-Biała.

Volley Rybnik – AZS Politechnika Opole 2:3 (25:22, 18:25, 22:25, 25:22, 12:15)
AZS: Kopacz, Bielecki, Setlak, Włodek, Kolański, Kaczmarek, Ochrymczuk (libero) – Wojciechowski, Bugajski, Bak, Nowak, Mordarski, Wywrot, Stawiany (libero). Trener Zbigniew Rektor.

Na zdjęciu zawodnicy opolskiego zespołu. Fot. Andrzej Klimek.

Terminarz, wyniki i tabela grupy V rozgrywek II ligi siatkarzy (link poniżej)