Siatkarki UNI kończą sezon na pozycji nr 10

Ciekawy, żywy, ze zwrotami akcji mecz oglądali kibice w Stegu Arenie na zakończenie rozgrywek w Tauron Lidze z udziałem UNI Opole. Nasze siatkarki pokonały w meczu nr 2 rundy play off o miejsca 9-10 MOYA Radomkę Radom 3:1 i wyrównały stan rywalizacji na 1:1 po porażce w Radomiu w takim samym stosunku.

O losach pozycji końcowych obu teamów zdecydował zatem “złoty set”, w którym po zaciętej walce wygrały radomianki 15:13.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia 2:0 i 7:5 UNI a w miarę wyrównana walka trwała do stanu 12:8. Później dominacja podopiecznych trenera Nicoli Vettoriego była bezdyskusyjna. Opolanki szybko wygrały otwierającą mecz partię 25:15. Niestety jak to często bywało w tym sezonie w secie drugim nastąpiła metamorfoza obu zespołów. Radomianki grały skutecznie w ataku i kontrze a siatkarki z Opola nie potrafiły skończyć akcji w pierwszym tempie. Przy stanie 16:14 dla przyjezdnych dwa ataki wyblokowały właśnie radomianki  i dorzuciły asa serwisowego co dało im wyraźne prowadzenie 19:14 i wygraną w secie 25:18.

Riposta ze strony “wilczyc” przyszła błyskawicznie w partii trzeciej wygranej pewnie 25:16. Z kolei  w partii czwartej pokazały charakter odwracając losy seta, w którym przegrywały już kilkoma punktami. Ostatecznie zwyciężyły 26:24 i w całym spotkaniu 3:1.

W “złotym secie” opolanki szybko straciły prowadzenie i przy zmianie stron było 8:6 dla przyjezdnych. Kiedy powiększyły one przewagę do stanu 12:8 wydawało się, że UNI nie będzie w stanie niczym odpowiedzieć. A tym czasem podrażnione “wilczyce’ przy zagrywce Oliwii Sieradzkiej odrobiły straty i na tablicy ponownie pojawił się remis 12:12. Niestety końcówkę lepiej wytrzymały rywalki i zwyciężyły 15:13.