Cztery medale naszych w mistrzostwach Polski w judo

Bardzo dobrze spisali się przedstawiciele naszych klubów podczas organizowanych w Opolu mistrzostw Polski w judo. Zdobyli bowiem łącznie cztery medale. Trzy z nich przypadły w udziale panom z Klubu Judo AZS Opole, a jeden zawodniczce Gwardii.

W tym gronie najlepiej wypadł Tomasz Szczepaniak, który triumfował w kategorii do 90kg, gdzie w dodatku rywalizowało aż 19 zawodników! Srebro zdobył jego kolega klubowy Paweł Tylek w grupie do 60 kg (18 fighterów). Natomiast brązowy medal wywalczył Jakub Pankowski startujący w najliczniej obsadzonej kategorii do 81 kg (25 zawodników).

W gronie kobiet na podium stanęła Marta Gęsikowska. Gwardzistka była druga w rywalizacji pań do 57 kg (15 zawodniczek). Tam siódmą lokatę zajęła Alicja Myśliwiec z KJ AZS.

Blisko medali był także duet „akademików”: Jan Jesionek do 66 kg (24 zawodników) i Amelia Konfisz do 63 kg (13 zawodniczek) przegrywając walki o trzecie miejsce.

Dzięki takim wynikom Klub Judo AZS zajął czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej, z kolei w punktowej u mężczyzn triumfował. Gwardia finiszowała na 17 lokacie w pierwszym z tych zestawień, z kolei u kobiet była ósma w przeliczeniu dorobku na „oczka”.